Plungės ir Krasnogorsko jaunimas tęsia draugystę

2015-07-31

       Plungės rajono savivaldybė, įgyvendindama partnerystės sutartį, kuri buvo pasirašyta 2003 m. rugsėjo 9 d., o atnaujinta – 2012 m. birželio 21 d., dar balandžio mėnesį pakvietė savo miesto partnerio – Krasnogorsko rajono savivaldybės (Rusijos Federacija) – 15-17 metų amžiaus jaunimo grupę šių metų birželio 15–25 dienomis atvykti turiningai praleisti dalį vasaros atostogų bei dalyvauti Plungės miesto šventės koncertinėje programoje.

       Birželio 15-25 dienomis Krasnogorsko modernaus šokio grupė „PRO-dviženije“, kurią lydėjo Krasnogorsko rajono savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų skyriaus vyr. specialistė Marina Chochlova ir grupės vadovė Julija Nepomniaščiaja, Lietuvoje lankėsi pirmą kartą. „PRO-dviženije“ lanko beveik  300 įvairaus amžiaus jaunimo, tačiau pas mus atvyko tik 10 jaunuolių. Europoje grupės vardas yra gerai žinomas, – ji koncertavo Vokietijoje, Olandijoje, Latvijoje, Čekijoje, Bulgarijoje, Vengrijoje, Turkijoje, Švedijoje ir kitose valstybėse.

       Pirmą dieną rusai turėjo galimybę pamatyti Vilnių ir susipažinti su mūsų šalies istorija, lankėsi Trakuose.

       Kitą dieną prie rusų delegacijos prisijungė lietuviai ir lenkų grupė, atvykusi  iš taip pat miesto partnerio – Golub – Dobžyno. 50 jaunų žmonių patraukė link jūros. Aplankėme Palangą, kai kas ir išsimaudė, delfinariumą, pavaikščiojome po Klaipėdos senamiestį. Vizito metu užsieniečiai pamatė ir buvo sužavėti Plateliais. Aplankė Militarizmo, Užgavėnių, Dvaro svirno muziejus, jachtų klubą. Buvo surengtas ir tarptautinis boulingo turnyras, kuriame užsieniečiai neprilygo lietuviams. Antri liko lenkai, treti – rusai. Vakarais vyko draugystės vakarai, diskotekos. Užsimezgė šilti ir draugiški santykiai tarp skirtingai kalbančių, tačiau vienas kitą gerai suprantančių jaunų žmonių.

       Užsienio delegacijas Savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje priėmė Savivaldybės meras Audrius Klišonis. Meras akcentavo, kad kultūriniai mainai, ypač tarp jaunimo, moko tolerancijos, pagarbos tautų istorijai, demokratijos, kalbų, – tai gera terpė pažinti kitų tautų kultūrą ir pristatyti savą.  Padėkos žodžius  tarė Lenkijos Golub – Dobžyno delegacijos vadovas Marekas Beygeris ir Rusijos Krasnogorsko delegacijos vadovė Marina Chochlova.

       Rusijos delegacija dalyvavo Miesto šventės programoje:  kartu minėjo Jaunimo dieną, aplankė „Mykolo“ viešbutį, klausėsi „Garbiniuoto bosisto“ koncerto, žygiavo teatralizuotoje  eisenoje, lankėsi Viešojoje bibliotekoje, kur ekskursiją vedė direktorė Violeta Skėrienė, pabuvojo M. Oginskio rūmuose; koncertavo „Supermiesto“ koncerte, o sekmadienį – Žuvienės virimo čempionato metu.

       Rusai Jonines sutiko Žlibinuose! Jie koncertavo kartu su jaunaisiais plungiškiais bei TV šou „X faktorius“ finalininkais – grupe „Žemaitukai“.

       Laikas greitai prabėgo, tačiau išsiskyrėme žinodami, kad po keturių dienų pasimatysime vėl, tik jau Krasnogorsko žemėje, kur lankysis jaunuolių grupė iš Plungės.

       Plungiškių delegacija Krasnogorsko savivaldybės administracijos organizuojamoje stovykloje lankėsi jau ketvirtą kartą – 2012 m. vasarą abu miestai pirmą kartą buvo apsikeitę jaunimo delegacijomis. Šiemet kartu su lietuviais stovyklavo baltarusiai iš Kareliči miesto ir trys grupės iš Rusijos Krasnogorsko srities.

       Šiemet, kaip ir praėjusius  trejus metus, stovykla – forumas vyko privačioje mokykloje „Žinių pasaulis“ („Mir znanij“), kurioje jaunimas mokosi užsienio kalbų. Čia puikios sąlygos ne tik mokytis, bet ir turiningai leisti laisvalaikį. Veikia biblioteka, kurioje gausus knygų, didelis vaizdo ir garso įrašų įvairiomis pasaulio kalbomis pasirinkimas, įrengti lauko ir vidaus sporto aikštynai, baseinas, poilsio kambariai.

       Forumo metu dalyvių laukė labai intensyvi programa – vyko įvairūs meniniai konkursai ir sportiniai turnyrai. Jau pirmą dieną jaunuoliai dalyvavo konkurse „Mano miesto vizitinė kortelė“, kurio metu reikėjo kuo originaliau pristatyti savo miestą. Plungiškiai anglų ir rusų kalbomis pasakojo apie mūsų kraštą, piešė Lietuvos ir Plungės žemėlapius bei herbus, dainavo lietuviškai. Kiekvieną dieną vyko įvairiausi konkursai. Konkursą „Mis ir misteris“ laimėjęs stovyklos Misteriu tapo Modestas Šaltupis, „nupirkęs“ komisiją originaliu prisistatymu ir padeklamavęs klasiko A.Puškino  „U lukomorje dub zelionyj“. Gintarė Kriaušiūnaitė laimėjo „Mis elegancija“ titulą.

      „Talentų šou“ sužibėjo Kornelija Uselytė, kuri ir dainavo, ir kartu su Juliumi Kniukšta sušoko „Bajlando“, Greta Zaburaitė grojo fortepijonu. Pirmą kartą vyko liaudies pasakos incenizacijos konkursas. Plungiškiai puikiai suvaidino lietuvių liaudies pasaką „Ropė“. Ne tik laimėjo pirmą vietą, bet gavo prizus už pirmaplanį vaidmenį – Senelį, kurį suvaidino M. Šaltupis, ir antraplanį – Šuniuką, kurio vaidybą garsiais plojimais palydėjo gausi publika, – J. Kniukšta.

      Kartu su projekto ir vasaros dienos stovyklos dalyviais teko koncertuoti Krasnogorsko centrinio parko „Skazočnij“ scenoje. Komandos varžėsi lauko ir stalo teniso, tinklinio, futbolo, pionierbolo, krepšinio, orientacinio sporto rungtyse. Plungiškiai puikiai pasirodė: nenugalimi buvo pionierbolo ir krepšinio varžybose, šiek tiek pritrūko laimės tinklinio varžybose – 3: 2 nusileidome Baltarusijos sportininkams. Tačiau geriausiu žaidėju tinklinio ir krepšinio varžybose pripažintas Lukas Liutikas! Krepšinio varžybose kartu su vaikinais puikiai kovėsi, o su Krasnogorsko komanda – tiesiog nesulaikoma buvo Agnesė Garčinskaitė.

       Be įvairiausių užsiėmimų, stovyklos organizatoriai sudarė galimybę pamatyti ir įžymias Rusijos Federacijos sostinės – Maskvos – bei Krasnogorsko miesto vietas. Tarptautinės jaunimo stovyklos dalyviai lankėsi muziejuje „Technika“, kuriame verslininkas A. Zadarožnij sukaupė didžiausią Europoje senovinių automobilų ir motociklų kolekciją, Archangelskoje rūmuose, Aleksandrovo soduose, Raudonojoje aikštėje, Kremliuje, Kristaus Išgelbėtojo cerkvėje, pamatė pramogų centrą „Lužniki“, Maskvos M. Lomonosovo universitetą, dangoraižių miestelį „Moscow city“. Čia organizatoriai pateikė mums staigmeną – pakilome į 58 aukštą, iš kurio atsivėrė stulbinantis vaizdas – Maskvos miesto panorama. Stovyklautojai lankėsi Klyno mieste, kuriame gyveno ir kūrė didis kompozitorius Piotras Čaikovskis, be to, šiame mieste yra stiklinių naujametės eglutės žaisliukų gamykla. Ekskursijos metu galėjome stebėti, kaip gaminami žaisliukai, karoliai, kaip jie dažomi. Į namus parsivežėme savo rankų darbo žaisliukų prisiminimui apie šį puikų miestą.

       Delegacijos didelio dėmesio sulaukė iš vietinės valdžios atstovų. Stovykloje lankėsi, o vėliau priėmimą ne tik vadovams, bet ir jaunuoliams savivaldybėje suorganizavo Krasnogorsko savivaldybės meras Borisas Raskazovas, mero pavaduotojas socialiniams reikalams Igoris Telbuchovas, Švietimo skyriaus vedėja Tatjana Šveinic, Jaunimo reikalų skyriaus vedėja Galina Stoliarova.

       Pasibaigus Kultūrinių mainų programai, visi jos dalyviai pripažino, kad toks bendradarbiavimas yra neišsenkantis lobis. Plungės delegacijos vadovės Lolita Vaitkevičienė ir Jovita Šumskienė parvežė ir oficialų Krasnogorsko rajono savivaldybės mero Boriso Raskazovo kvietimą dalyvauti XIV Krasnogorsko kūrybinio jaunimo tarptautiniame festivalyje „Novij mir“ („Naujasis pasaulis“), kuris vyks 2015 m. rugsėjo 3-6  dienomis. Į festivalį yra kviečiamos ir kitų Krasnogorsko rajono savivaldybės miestų  partnerių komandos iš Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Bulgarijos, Vokietijos.

       Plungiškiai turi važiuoti, nes privalo grąžinti Grand Prix pereinamą taurę, kurią pernai iškovojo vaikinų grupė „Džentelmenai“! O gal ji vėl grįš į Plungę?

Apie susitikimus Krasnogorsko savivaldybės administracijos interneto svetainėjehttp://www.krasnogorsk-adm.ru/index/2015/07/08/index_23613.html?curPos=26

 

Jaunimo reikalų koordinatorė, delegacijos vadovė
Lolita Vaitkevičienė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.