Plungės bibliotekoje – išskirtinė grafikos darbų paroda

2015-03-17

      

        Plungės viešojoje bibliotekoje atidaryta išskirtinė grafikos darbų paroda, atkeliavusi iš Kaliningrado. Bibliotekos Bokšto salėje eksponuojamų kūrinių autorius – grafikas Eugenijus Pečerskis. Už progą susipažinti su kaliningradiškiu menininku plungiškiai bei miesto svečiai turi būti dėkingi Romanui Senapėdžiui – Lietuvos generalinio konsulato Kaliningrade kultūros atašė.

       Plungės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė sakė, kad ji ir R. Senapėdis pažįstami jau seniai. Kartą kultūros atašė lankantis Plungėje ir apžiūrinėjant istorines Plungės bibliotekos patalpas, gimė mintis, jog čia būtų galima surengti kurio nors kaliningradiškio menininko darbų parodą. R. Senapėdis manė, jog Plungės visuomenę turėtų sudominti E. Pečerskio kūryba, mat, meno kritikai jau seniai yra pastebėję, kad šio autoriaus darbai išsiskiria iš bendro Rusijos dailės konteksto.

       Žinomas dailės kritikas Kęstutis Šapoka yra pasakęs, jog pagrindinė E. Pečerskio kūrinių ypatybė – gebėjimas sujungti du pradus – intelektualųjį ir intuityvųjį. Grafiko darbuose griežtas analitinis mąstymas susipina su jautria, intuityvia išraiška.

       Kaliningrade gyvenantis ir dirbantis menininkas kuria ne tik grafikos darbus, bet  reiškiasi ir tekstilės bei tapybos srityse. E. Pečerskis kuruoja įvairias meno parodas.

       Šiame parodos atidaryme dalyvavo ne tik jos autorius, bet ir R. Senapėdis, kurio rūpesčiu paroda ir buvo surengta, jųdviejų žmonos. Menininką sveikino bibliotekos bendruomenė bei rajono vicemeras Mindaugas Jurčius. Pasveikinti parodą atidarantį kraštietį atvyko ir būrys kaliningradiškių.

       E. Pečerskis džiaugėsi šiltu plungiškių priėmimu ir galimybe aplankyti Plungę. Parodos autorius atvežė ir dovanų  – tris paties tapytus paveikslus. Kaliningradiškio darbų paroda veiks beveik iki pat kovo pabaigos.

 

Informacija parengta pagal laikraščio „Žemaitis“ medžiagą


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.