Plungės baseine – pirmosios pamokos antrokams

2023-10-05
Plaukimo pamoka „Ryto“ pagrindinės mokyklos antrokams
Plaukimo pamoka „Ryto“ pagrindinės mokyklos antrokams

Šįryt Plungės baseine startavo projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Jo metu plaukti mokysis visi Plungės rajono antrokai. Pirmieji į baseiną sušoko „Ryto“ pagrindinės mokyklos antraklasiai.

Mažuosius plaukikus pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis ir vyr. specialistė Julija Čiuželienė, Plungės sporto ir rekreacijos centro direktorius Alvydas Viršilas.

„Jūs esate pirmieji antrokai, kurie lankysite baseiną ir, padedami trenerių, išmoksite plaukti. Nuo jūsų – nuo to, ar jums patiks, kaip jums seksis, – priklausys, ar šią programą tęsime, ar kitąmet mokysime kitus antrokus. Linkiu gero laiko čia, baseine, ir, žinoma, kuo greičiau išmokti plaukti“, – linkėjo meras Audrius Klišonis.

Būtent antrų klasių mokiniams skirtas projektas įgyvendinamas visoje Lietuvoje. Plungėje pastačius baseiną, į programą nuspręsta įtraukti ir mūsų rajono vaikus. Tiesa, iš ministerijos lėšų tam dar neskiriama, kol kas sumanymą išmokyti mažuosius plaukti finansuoja Plungės rajono savivaldybė – biudžeto lėšomis apmokamas plaukimo trenerių darbas.

Baseine antrokėlių laukia keturi puikūs treneriai: Jolanta Senkuvienė, Ovidijus Kaminskis, Arvydas Vaitkus ir Arnas Šapalas. Kaip minėta, už jų darbą moka Savivaldybė, o mokyklos yra įsipareigojusios vaikučius atvežti į baseiną ir parvežti į mokyklą.

Kaip sakė Plungės SRC direktorius Alvydas Viršilas, pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą programą antrokams skirtos 32 akademinės plaukimo pamokos. Baigę programą, mokiniai bus vertinami, mat jau turėtų gebėti laikytis ant vandens, kažkiek išbūti panėrę po vandeniu, plaukti vienokiu ar kitokiu stiliumi ir panašiai.

„Kiekvieną vasarą mokome vaikus plaukti Platelių ežere, – pasakojo Alvydas Viršilas. – Maždaug 80–90 procentų išmoksta ir tik nedidelė dalelė ne, nes bijo vandens. Vis dėlto tikimės, kad baseine išmoks kone visi. Bent jau laikytis ant vandens, plaukti „šuniuku“ ar „varlyte“. Labai džiaugėmės, kad visos mokyklos į pasiūlymą dalyvauti šioje programoje sureagavo pozityviai, nė viena neatsisakė. Manau, bus puikus efektas. O mes turime dar vieną sumanymą – intensyviai ieškome plaukimo trenerio, kad galėtume Sporto ir rekreacijos centre atidaryti plaukimo skyrių. Nes poreikis – didžiulis. Tada jau galėsime siekti meistriškumo.“

Paklausta, kaip vertina šią programą, antrokų mokytoja Vaidilutė Liatukienė džiaugėsi: „Fantastiška! Vaikai labai laimingi. O ir tėveliai patenkinti, nes finansinės galimybės tikrai ne visiems leidžia vaikus į baseiną nuvesti. O čia – ir pramoga, ir nauda.“

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.