Plungės ,,Babrungo“ pagrindinėje mokykloje vyko tarptautinis projektas

2017-04-05

 
Kovo 20 – 25 d. ,,Babrungo” pagrindinėje mokykloje svečiavosi būrys užsieniečių iš Portugalijos, Lenkijos, Graikijos ir Italijos. Tai – 2016 – 2018 metais Europos lėšomis vykdomo ,,Erasmus +“projekto ,,Sveikata visam gyvenimui“ dalyviai. 

Projekto koordinatorė – mokytoja Jūratė Varpiotienė. Projekto idėja – propaguoti sveiką gyvenimo būdą, kartu ugdyti mokinių gebėjimus sumaniai naudotis informacinėmis technologijomis. Tikslai:skatinti mokinių motyvaciją mokytis užsienio kalbų, ugdyti kūrybiškumą, gebėjimą spręsti problemas, pažinti kitų šalių istoriją, kultūrą, gyvenimo būdą. Patraukliausia šio projekto dalis – galimybė susitikti, paeiliui aplankyti visas keturias šalis ir priimti jas savo namuose. Gruodžio mėn. komandos jau buvo Pietų Italijoje.

Pirmadienio rytą svečius ir kartu mūsų mokyklos komandą Plungės rajono savivaldybėje pasveikino mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius ir mero patarėjas Mantas Česnauskas. Palinkėjo geros viešnagės ir, svarbiausia, kad užsimezgę ryšiai nenutrūktų. ,,Babrungo“ mokykloje portugalus, lenkus, italus, graikus šiltai pasitiko mokyklos bendruomenė, pasveikino direktorė Janina Pociutė. Svečiai apžiūrėjo klases, mokinių darbų parodas, susipažino su mokytojais. Užsieniečių vaikai apsigyveno plungiškių šeimose.

Daug įdomiausių veiklų vyko visą savaitę. Sveikas gyvenimo būdas – ne tik valgių receptai. Nemažiau svarbu – šiltas bendravimas, pažinimas. Projekto dalyviai susipažino su mūsų tradicijomis, istorija, kultūra. Aplankė Bukantę, Platelių dvaro kompleksą, Šaltojo karo muziejų, Telšius, Klaipėdą, Palangą. Liko sužavėti mūsų parku, rūmais, biblioteka. Stebėjo, kaip gaminamas šakotis, ragavo žemaitiškų valgių, mokėsi kalbėti lietuviškai. Mokytoja Janina Pičiachienė pamokė liaudies šokių ir žaidimų. Ypač svečiams patiko unikali mūsų krašto tradicija – Užgavėnių kaukės, jų gamyba. Mokytojas Viktoras Raibužis pravedė svečiams technologijų pamoką – pamokė išskaptuoti šaukštą, išskobti klumpę. Medžio drožiniai ne naujiena buvo artimiausiems mūsų kaimynams lenkams, tačiau Portugalijai, Pietų Italijai, Graikijai medžio drožyba nebūdinga, kur kas žinomesnė tradicija – žiesti iš molio. Galbūt todėl dvi Užgavėnių kaukės iškeliavo į užsienį: viena – į Italiją, antra – į Portugaliją. Gražiai svečiai buvo sutikti ,,Babrungo“ mokyklos Stanelių skyriuje. Aštuntokas Norbertas Dapšys skaitė J. Marcinkevičiaus eiles, jo bendraklasės Aistė Taurinskaitė ir Benita Miliūtė nustebino svečius meistriškai grodamos gitaromis. Skambėjo dainos, svečiai vaišinosi naminiu pyragu. Pasitinkant svečius mokyklą projekto atributika papuošė dailės mokytoja Jolanta Miltenė su mokiniais.

Projekto dalyviai, mokyklų bendruomenės ir komandos patyrė daug puikių emocijų. Šeimose gyvenę vaikai susibičiuliavo. Labai tikėtina, kad draugystė nenutrūks, o tai, kas patirta, išliks visam gyvenimui.

 
Plungės „Babrungo“ pagrindinės mokyklos
Lietuvių k. ir literatūros mokytoja
Bronislava Šimonienė
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.