Plungėje vyks virtualus tarptautinis vaikų ir jaunimo tautinių šokių kolektyvų festivalis „Laisvės vaikai“

2021-03-09


 

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Plungės kultūros centras XVI kartą organizuoja tarptautinį vaikų ir jaunimo tautinių šokių kolektyvų festivalį „Laisvės vaikai“. Šiais metais festivalio tradicija nenutrūks, tik persikels į virtualią erdvę, bet tai nesutrukdys susipažinti su naujais kolektyvais, pasidžiaugti ilgamečių festivalio svečių pasirodymais, pažinti kitų pasaulio šalių tautinį šokį ir kultūrą. Šiais metais festivalyje dalyvauja kolektyvai net iš dvylikos skirtingų pasaulio šalių.

Trečią kartą savo pasirodymu džiugins vienas geriausių Baltarusijos vaikų ir jaunimo tautinio šokio kolektyvų „čŒabarok“ ir liaudies dainų ir šokių ansamblis „Lublin“ iš Lenkijos. Antrą kartą festivalyje dalyvaus kolektyvas „Radost“ iš Belgrado (Serbijos), vaikų bei jaunimo šokių ansamblis „Dana“ iš Ukrainos ir ansamblis  „Marula” iš Tbilisio (Sakartvelo).  Šoks ir Latvijos  miesto Bauskės vaikų ir jaunimo centro šokių ansamblis „Memelite“, kurie yra kasmetiniai festivalio svečiai. Savo pasirodymais džiugins ansamblis  „Aliya Guli“ iš Actobe miesto Kazakstane, kolektyvas iš Vokietijos Thiuringijos krašto, Rudolšdato miesto, liaudies choreografijos ir muzikos studija „Vandeloff“ iš Bulgarijos, liaudiškos muzikos ir šokių ansamblis „Nufarul“ iš Moldovos Respublikos pietų ir šokių studija „Amgyat” iš (Egipto).

Lietuvai atstovaus taip pat gausus būrys šokėjų tarp kurių festivalio  „Laisvės vaikai” iniciatoriai – Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Suvartukas“.  Šiaulių miesto „Jovaro“ progimnazijos ir „Didždvario“ gimnazijos vaikų ir jaunimo šokių studija „Šėltinis“, Gargždų kultūros centro šokių studija „Trepsiukas“, Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro šokių studija „Vyželė“, Mažeikių choreografijos mokyklos vaikų ir jaunimo šokių studija „Kauškutis“, Šakių kultūros centro šokių grupė „Pynė“.

Šia spalvinga šokių švente yra siekiama užtikrinti liaudiškų šokių sklaidą, populiarinimą, suvienijant geriausius respublikos ir kitų šalių vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių kolektyvus, prisidedant prie vaikų ir jaunimo pilietiškumo, patriotizmo ugdymo.

Visiems festivalio dalyviams ir žiūrovams virtualius sveikinimus perdavė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir kultūros centro direktorius Romas Matulis.

Kviečiame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną švęsti, kovo 11 d. stebint spalvingą tautinio šokio šventę per Plungės kultūros centro Facebook paskyrą arba Youtube kanalą.

 

Plungės KC inf.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.