Plungėje vyks simbolio, skirto tautiniam šokiui „Bronzinių klumpių“ atidengimo ceremonija

2020-07-20


 

Liepos 24 d. Plungėje vyks renginiai, skirti tautinio šokio mylėtojams. Plungės kultūros centre 73 metus liaudies šokį ir muziką puoselėja, seniausiai Žemaitijos regione veiklą vykdantis vyresniųjų liaudiškų šokių ansamblis „Suvartukas“ ir 20 metų veikianti vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Suvartukas“. Abiem kolektyvams jau 33 metus vadovauja meno vadovė ir vyriausioji baletmeisterė, choreografė Ilona Baltikauskaitė.

Kolektyvo vadovė šių metų pradžioje paviešino ilgus metus puoselėtą svajonę – įamžinti „Suvartuką“, atiduoti pagarbą tautiniam šokiui ir Plungės Senamiesčio aikštę papuošti dvejomis bronzinėmis klumpėmis, ant kurių būtų „Suvartuko“ ženklas, ansamblio įkūrimo metai, šokėjų skanduotės tekstas, Plungės miesto herbas, medžio lapeliai simbolizuojantys „Suvartuko“ vaikus, išraižyti žemaitiški tekstai ir kita tautinė atributika. Bronzinės klumpės Senamiesčio aikštėje taps ilgaamžiu simboliu „Suvartukui“, Plungei, tautiškumui, žemaitiškai sąvasčiai ir visiems šokusiems, šokantiems bei mylintiems lietuvišką šokį. O klumpes pasimatuoti galės kiekvienas, nes klumpės bus maždaug 60 centimetrų ilgio ir kaip idėjos sumanytoja Ilona Baltikauskaitė yra minėjusi: „Kiekvienas galės įšokti į tas klumpes ir nusifotografuoti su jomis, tokiu būdu prisiliesdamas prie mūsų krašto liaudies meno, kuris neįsivaizduojamas be tautinio šokio ir jį puoselėjančio „Suvartuko“. Aktyviai prie idėjos įgyvendinimo prisidėjo asociacija „Šokantys plungiškiai“, Plungės rajono savivaldybės meras ir per 150 esamų ir buvusių šokėjų, aktyvių visuomenės veikėjų ir gausybė šeimų, pavienių žmonių neabejingų „Suvartuko“ puoselėjamam tautiniam šokiui. Klumpių skulptorius Martynas Gaubas.

„Bronzinių klumpių“ atidengimo ceremonija įvyks liepos 24 d. 19 val. Plungės Senamiesčio aikštėje. Po simbolio atidengimo ceremonijos Plungės Babrungo slėnio estradoje įvyks koncertas „Mylintiems tautinį šokį“, kuriame dalyvaus visi Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo šokių studijos ir vyresniųjų šokių ansamblio „Suvartukas“ šokėjai, kolektyvų vadovė Ilona Baltikauskaitė. Kviečiame į tautinio šokio šventę Plungėje, liepos 24 d.

 

Plungės KC inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.