Plungėje vyko tarptautinis tinklinio turnyras „Euroliux 2013“

2013-05-10

Gegužės 4 dieną Plungėje vyko antrasis tarptautinis tinklinio turnyras EUROLIUX įsteigtai taurei laimėti. Turnyrą rėmė UAB EUROLIUX, organizavo sporto klubas „Versmė“. Į Plungę pakviestos 5 vyrų ir 5 moterų komandos iš Lietuvos,  Latvijos (Grobina) ir Rusijos (Sovetskas).

Vyrų turnyre „Ryto“ pagrindinės mokyklos sporto salėje dalyvavo šešios aukšto lygmens  patyrusios komandos. Turnyras prasidėjo kovomis dviejuose pogrupiuose. A pogrupyje, sužaidusios ratu, komandos išsirikiavo tokia tvarka: Rietavas, Kvėdarna, Sovetskas. Pastaroji – pernykščio turnyro nugalėtoja, bet šiais metais sėkmingai startuoti turnyre svečiams iš Rusijos nepavyko. B pogrupyje abi pergales iškovoję pirmą vietą laimėjo Grobinos vyrai, antri liko gargždiškiai, treti – plungiškiai. Pirmame ketvirtfinalyje susitiko Plungė ir Kvėdarna. Varžovai jau ne kartą yra žaidę šiais metais įvairiuose turnyruose, gerai pažįsta vieni kitus. Mūsų miesto tinklininkai sužaidė puikias rungtynes ir, laimėję 2:0, pateko į pusfinalį, kur jau laukė tinklinio komanda iš Latvijos. Kitame ketvirtfinalyje Sovetsko tinklininkai neprilygo varžovams ir, pralaimėję 0:2 patyrusiai Gargždų komandai, į pusfinalį nepateko.

Abu pusfinaliai buvo atkaklūs, abiejuose teko žaisti tris setus. Pirmojo pusfinalio pirmajame sete Plungės tinklininkai, pagerinę gynybą ir suaktyvinę puolimą, nugalėjo pajėgią svečių komandą iš Latvijos. Tačiau antrą ir trečią setus laimėjo latviai ir iškovojo teisę žaisti finale. Kitas pusfinalis tarp mūsų kaimynų, Rietavo ir Gargždų, komandų buvo labai įtemptas, puošęs visą turnyrą, o jame pergale 2:1 ir kelialapiu į turnyro finalą džiaugėsi gargždiškiai.

Kovoje dėl trečios vietos Plungės tinklininkai pralaimėjo rietaviškiams ir leido kaimynams pasipuošti šio turnyro bronzos medaliais. Pagrindiniame finale vyko „karas“ tarp Latvijos ir Lietuvos – Grobinos ir Gargždų komandų. Po įtemptos trijų setų kovos 2:1 šiais metais (2012 metais EUROLIUX taurę buvo laimėję Sovetsko tinklininkai) pergale džiaugėsi svečiai iš Latvijos ir taurė iškeliavo į Grobiną.

Moterų turnyras vyko Plungės sporto mokyklos salėje – žirgyne. Turnyre dalyvavo Gargždų, Rietavo, Kvėdarnos, Klaipėdos ir viešnių komandos iš Latvijos (Grobinos) bei Rusijos (Sovetsko). Gaila, nepavyksta suburti Plungės moterų komandos, bet… gal šie turnyrai pastūmės aktyvias Plungės moteris ir merginas pradėti žaisti šį gražų žaidimą. Moterų turnyras vyko tokia pačia schema, kaip ir vyrų. A pogrupyje komandos, sužaidusios tarpusavyje, išsirikiavo taip: Gargždai, Kvėdarna, Grobina; B pogrupyje: Klaipėda, Sovetskas, Rietavas. Ketvirtfinaliuose favoritės nesulaukė didesnio pasipriešinimo: Kvėdarnos merginos nesunkiai nugalėjo rietaviškes ir „atsirevanšavo“ už pernykštį skaudų pralaimėjimą, o moterų turnyro viešnių iš užsienio kovą lengvai laimėjo Rusijos tinklininkės.

Daug aktyvesnė kova vyko pusfinaliuose. Patyrusi Gargždų moterų komanda tik po sunkios kovos pateko į finalą, 2:0 laimėjusi prieš Sovetsko tinklininkes. Kitame pusfinalyje klaipėdietės, lengviau laimėjusios pirmą setą, antrajame tik po pratęsimo iškovojo pergalę ir kelialapį į finalą.

Viso moterų turnyro puošmena tapo abu finalai. Dėl trečios vietos kovojo Sovetsko ir Kvėdarnos komandos. Prieš rungtynes favoritėmis laikytos viešnios iš Rusijos turėjo lengvai susitvarkyti su lietuvaitėmis. Tačiau su tuo Kvėdarnos tinklininkės sutikti nenorėjo, todėl atkakliai ir garbingai kovojo. Deja, bronzos medaliais džiaugėsi Rusijos tinklininkės. Dėl aukso į akistatą stojo dvi gerai pažįstančios viena kitą komandos – Klaipėda ir Gargždai – jaunystė ir patirtis. Labai atkaklūs visi trys setai parodė, kad šiais metais pajėgesnės buvo Klaipėdos universiteto merginos – jos laimėjo 1-ą vietą ir turnyro taurę. Sidabro medaliai atiteko Gargždų moterų tinklinio komandai.

Turnyro organizatoriai – Aloyzas Damulis ir Gintaras Domarkas – bei dalyviai dėkoja pagrindiniam turnyro rėmėjui – UAB EUROLIUX generaliniam direktoriui Alvydui Norvidui, antrus metus remiančiam ir padedančiam organizuoti šį gražų turnyrą.

 

   Klubo „Versmė“ informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.