Plungėje vyko kandidatų į LR Seimą debatai

2016-09-28

 

 

       Š. m. rugsėjo 21 d. Plungės viešojoje bibliotekoje vyko kandidatų į LR Seimą debatai. Debatuose dalyvavo kandidatai: Rimantas Vaitkus, Jonas Varkalys, Sandra Vičienė ir Mindaugas Jurčius. Debatus Plungėje vedė žurnalistas Andrius Tapinas.

       Iniciatyva „Žinau, ką renku“ prasideda Seimo rinkimų stebėsena. Šiuo tikslu didžiuosiuose ir mažuosiuose Lietuvos miestuose susibūrė vietos grupės, kurios skatina jaunimo domėjimąsi rinkimais ir jų tiesioginį bendravimą su kandidatais. „Žinau, ką renku“ – tai Lietuvos jaunimo iniciatyva, siekianti užtikrinti skaidrią politiką ir raštingą rinkėjo pasirinkimą. Iniciatyvos dalyviai – gimnazistai, aukštosiose mokyklose studijuojantys ir įvairiose organizacijose bei įmonėse dirbantys jaunuoliai, įsitikinę, kad Lietuvoje stinga tiesioginių bendravimo ir bendradarbiavimo įrankių tarp visuomenės ir valdžios, sukūrė politikos stebėsenos platformą, kuria siekiama stiprinti politikų atskaitomybę ir jų dialogą su piliečiais. Nepaisant asmeninių pažiūrų ir įsitikinimų, visi iniciatyvos savanoriai pasirašo nešališkumo deklaracijas, kuriomis įsipareigoja, vykdydami iniciatyvos veiklas (t.y. organizuodami debatus, susitikimus su politikais ir administruodami internetinę platformą), būti nešališki ir nepropaguoti nė vienos politinės partijos ar konkretaus kandidato.

       Stebėsenos tikslas – skatinti politikų atskaitingumą rinkėjams ir supažindinti rinkėjus su kandidatų programomis bei pažadais, tokiu būdu skatinant sąmoningą ir apgalvotą politikų pasirinkimą. Debatų metu kiekvienas kandidatas įvardijo tris svarbiausius pažadus, kuriuos įgyvendins, jei bus išrinktas. Šie pažadai užfiksuoti garso, vaizdo ar rašytinėje medžiagoje, kuri naudojama porinkiminėje stebėsenoje. 

       Stebėsenos metu bendradarbiaujama su Vyriausiąja rinkimų komisija, visomis parlamentinėmis politinėmis partijomis, visuomeniniais komitetais, jaunimo ir kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis, nacionalinės ir vietos žiniasklaidos priemonėmis. Iniciatyvos veiklą 2016 m. remia „Erasmus+“.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.