Plungėje vyko diskusija apie sveikatos netolygumus

2016-04-18

       2016 m. balandžio 11 dieną Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure vyko sveikatos netolygumų mažinimo diskusija. Lietuva išsiskiria žymiais sveikatos netolygumais, pasireiškiančiais nevienodu gyventojų sveikatingumu, atsižvelgiant į išsilavinimą, materialinę padėtį , gyvenamąją vietą, lytį , amžių, galimybę naudotis medicinos paslaugomis ir kt. Viena iš esminių prielaidų šiems netolygumams mažinti yra jų tinkama stebėsena ir vertinimas.

       Dėl šios priežasties Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Vilniaus universitetas, Klaipėdos universitetas ir Higienos institutas dalyvauja projekte „Sveikatos netolygumų nustatymo ir mažinimo gebėjimų stiprinimo modelio sukūrimas (NOR-LT11-SAM-01-TF-02-001)”. Susitikime  buvo pristatyti projekto metu parengtos sveikatos netolygumų mažinimo rekomendacijos. Aptartos gyventojų fizinio aktyvumo netolygumams mažinti bei alkoholio vartojimo mažinimo rekomendacijos. Kartu su specialistais atlikome supaprastintą stiprybių-silpnybių-grėsmių-galimybių (SSGG) analizę dėl savivaldybės galimybių į gyvendinti rekomendacijas.

       Į susitikimą su Aurelijumi Veryga ir Higienos instituto atstovėmis atvyko Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, tarybos nariai, savivaldybės gydytoja, socialiniai darbuotojai, policijos atstovai, biuro specialistai.

 

VSB inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.