Plungėje – visų laukto baseino atidarymas

2023-04-14

Balandžio 14-oji – Plungei ir plungiškiams ypatingai džiugi diena: Plungės rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, įgyvendino projekto „Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso Mendeno g. 1C, Plungėje statyba“ I etapą. Jo metu pastatytas ir įrengtas modernus plaukimo baseinas su erdve vaikams, sūkurine vonia, keliomis pirtimis, ledo kambariu, kavinuke, konferencijų sale. Pirmuosius lankytojus baseinas pakvies jau rytoj, šeštadienį.

Visus, susirinkusius pasidžiaugti naujuoju objektu, pirmasis pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis: „Plungėje baseino neturėjome bene 30 metų, o tai reiškia, kad visa karta užaugo be galimybės ugdyti plaukimo įgūdžius. Bet šiandien mes baseiną jau turim. Ir tai – ne tik sporto, bet ir rekreacijos objektas, kurį, tikiuosi, pamėgs ir maži, ir dideli“, – kalbėjo meras. Tiesa, mintis statyti baseiną puoselėta jau seniai, šis projektas – trečiasis. Kad jis būtų įgyvendintas, prireikė daugiau nei 6 milijonų eurų: 40 proc. – valstybės biudžeto lėšos ir net 60 proc. – Savivaldybės prisidėjimas.

Kartu su plungiškiais džiaugėsi ir Seimo pirmininkės pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma, akcentavęs, kad šis objektas plungiškių gyvenimą pakylės į aukštesnį lygį, bei Seimo narys Jonas Varkalys: „Jei anuomet nebūtume kalbėję ir sulaukę pritarimo iš tuometinio Vyriausybės kanclerio mūsų kraštiečio Algirdo Stončaičio, nežinia, ar būtume turėję tokią drąsią Plungės sporto arenos statybos pradžią. Žinoma, ačiū ir Savivaldybės tarybai už palankius sprendimus“, – sakė J. Varkalys.

Atsiliepdamas į kolegos padėką, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas A. Stončaitis minėjo: „Kai kalbam apie regionų plėtrą, kai norim į juos pritraukti jaunų žmonių, jokių abejonių, ar baseinas reikalingas, negali net būti. Žinoma, reikalingas. Džiaugiuosi, kad šiandien jį turite, kad Plungė keičiasi ir tampa vis patrauklesnė.“

Gerų žodžių negailėjo ir švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas: „Smagu dalyvauti šioje šventėje ir smagu, kad plungiškiai po 30 metų turės galimybę sugrįžti į vandenį. Ir puiku, kad turite ir daugiau ambicijų gerinti sporto infrastruktūrą – toliau statyti šį objektą, atkurti irklavimo bazę“, – kalbėjo viceministras.

Naujuoju objektu džiaugėsi ir buvęs Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius bei šio projekto vadovas Mindaugas Kaunas, už sklandų bendradarbiavimą dėkojo baseiną stačiusios UAB „Brosta“ atstovai Darius Tamavičius ir Oleksandras Kotliaras, naujajai baseino šeimininkei – Plungės sporto ir rekreacijos centro sporto bazių priežiūros vadovei Aistei Daukšienei – įteikę simbolinį raktą.

Kitas simbolinis momentas – įkurtuvių juostelės kirpimas. Šiai ceremonijai pakviesti Savivaldybės meras A. Klišonis, Seimo nariai J. Razma, J. Varkalys, A. Stončaitis, švietimo, mokslo ir sporto viceministras L. Obcarskas, buvęs Savivaldybės administracijos direktorius, Savivaldybės tarybos narys M. Kaunas, UAB „Brosta“ projektų direktorius D. Tamavičius ir Plungės sporto ir rekreacijos centro direktorius Alvydas Viršilas. Juostelė perkirpta skambant Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų orkestro maršui, o netrukus, Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonui dekanui Vytautui Gedvainiui pašventinus objektą, visi susirinkusieji pakviesti į vidų.

Baseino patalpas aprodė ir čia teikiamas paslaugas pristatė sporto bazių priežiūros vadovė A. Daukšienė. Vėliau surengtas ir parodomasis plaukimas – pirmieji baseiną išbandė moksleiviai ir Trečiojo amžiaus universiteto dalyviai.

Renginį vainikavo padėkų įteikimo ceremonija – Savivaldybės meras A. Klišonis dėkojo visiems, prisidėjusiems prie to, kad plungiškiai gali džiaugtis puikia sporto arena: simboliniai stiklo lašai įteikti Seimo pirmininkės pirmajam pavaduotojui J. Razmai, Seimo nariui J. Varkaliui, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkui A. Stončaičiui, švietimo, mokslo ir sporto viceministrui L. Obcarskui, kuris tokį pat stiklo lašą įpareigotas perduoti ir švietimo, mokslo ir sporto ministrei Jurgitai Šiugždinienei, bei UAB „Brosta“ projektų direktoriui D. Tamavičiui. Taip pat padėkota ir saviems – Savivaldybės administracijos darbuotojams: Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjui Tomui Jociui, Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjai Jūratei Garčinskaitei, Vietos ūkio skyriaus vedėjui Arvydui Liutikai, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjai Žanetai Vaitkuvienei ir šio skyriaus vyriausiajai specialistei Simonai Derkintei, Buhalterinės apskaitos skyriaus buhalterei Sonatai Petreikienei, Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiajai specialistei Julijai Čiuželienei ir, žinoma, daug darbo ir pastangų įdėjusiai sporto bazių priežiūros vadovei A. Daukšienei.

Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis į baseino atidarymo iškilmes susirinkusiems plungiškiams ir svečiams priminė, kad dar 2020 metų gegužės 13 dieną Plungės rajono savivaldybė ir UAB „Brosta“ pasirašė Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso Mendeno g. 1C Plungėje I etapo statybos darbų sutartį, pagal kurią buvo pradėti baseino statybos darbai. Bendra viso projekto vertė – 6 162 183 Eur, iš jų 2,3 mln. Eur valstybės biudžeto lėšos, likusi dalis – Savivaldybės.

Visuomenei Plungės sporto arenos baseinas atidarytas balandžio 15 dieną, šeštadienį, 8 val. ryto.

Kaip ir minėta, čia veiks ne tik plaukimo baseinas, bet ir vandens pramogų bei SPA zonos. Pažymėtina, kad baseinu galės naudotis ir neįgalieji – yra įrengtas mobilus neįgaliųjų keltuvas. Vietos baseine atras ir mūsų mažieji – komplekse įrengtas vaikų baseinas su nusileidimo kalneliu. Pirties mėgėjai turės galimybę išbandyti kelių skirtingų tipų pirtis bei atsigaivinti ledo kambaryje.

Baseinas dirbs kiekvieną dieną: pirmadieniais nuo 13 val. iki 22 val., antradieniais–penktadieniais nuo 6 val. iki 22 val., šeštadieniais–sekmadieniais nuo 8 val. iki 22 val.

Vienu metu baseine galės lankytis iki 60 asmenų (vieno apsilankymo trukmė, įsigijus bilietą, – 2 val.). Įvertinant tai, kad pirmosiomis dienomis norinčiųjų išbandyti baseino paslaugas gali būti daug, lankytojų prašoma supratingumo.

Baseiną administruos ir prižiūrės Plungės sporto ir rekreacijos centro komanda.

Plungės r. savivaldybės informacija

Sauliaus Narkaus nuotr.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Laisvės TV
2023-04-18 15:47:36
FINA reikalavimai baseino gylis nemažesnis negu 2 metrai, čia gylis kiek matau 1.40 m. Plungės vaikai taps neįgalūs, kaip ir atsagingi asmenys už projektą.
Stebėtojas
2023-04-14 19:15:42
Audreli Audreli, pagal tave, tai Mindaugs tik selfiukus statybose darė... Oi kaip neskanu...
This site is registered on wpml.org as a development site.