Plungėje trečią kartą bus įteiktos nacionalinio Petro Vyšniausko saksofonininkų konkurso premijos

2019-11-08

 

 

Lapkričio 23 d. Plungės kultūros centre vyks III nacionalinis Petro Vyšniausko saksofonininkų konkursas-festivalis. Konkursą-festivalį jau trečią kartą rengia Plungės kultūros centras, bendradarbiaudamas su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetu ir Muzikos fakulteto Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedra. Projekto vadovas – Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto docentas Romas Matulis. Projekto globėjas – saksofonininkas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Petras Vyšniauskas.

Šiais metais konkurso-festivalio dalyviai savo parengtomis programomis varžysis net trijose  kategorijose.  Jau nuo 10.30 val.  pasirodys jauniausi šalies saksofonininkai (iki 15 metų amžiaus),  12.30 val.  savo konkursines programas pristatys 15–19  metų saksofonininkai, o 15.00 val.  pasirodys suaugusieji  konkursantai, kuriems 20 ir daugiau metų. Šioje kategorijoje varžysis profesionalūs saksofonininkai ir saksofonininkai, besiruošiantys jais tapti, t. y. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai. Kartu su akompaniatoriais ar pritariančiomis grupėmis III nacionaliniame Petro Vyšniausko saksofonininkų konkurse-festivalyje varžysis per 70 dalyvių iš Plungės, Jurbarko, Klaipėdos, Vilniaus, Nemenčinės, Kėdainių, Anykščių, Birštono ir kitų Lietuvos miestų. Konkursantus vertins saksofono muzikos profesionalų ir žymių šios srities pedagogų vertinimo komisija. Komisijos pirmininkas – profesorius Petras Vyšniauskas.  18.00 val. bus paskelbti konkurso-festivalio laureatai ir antrų bei trečių vietų nugalėtojai visose trijose kategorijose. Nugalėtojams bus įteikti diplomai ir solidžios piniginės premijos. Konkurso-festivalio baigiamuoju akordu taps Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas. Kartu su kameriniu orkestru baigiamajame konkurso-festivalio vakare koncertuos Martynas Vilius (vokalas), Povilas Jaraminas (fortepijonas), Chris Etienne Ruebens (gitara) ir Andrius Balevičius (mušamieji).

Plungės kultūros centro kartu su partneriais  rengiamas kultūrinės edukacijos projektas „III nacionalinis Petro Vyšniausko saksofonininkų konkursas-festivalis“ yra puiki  galimybė jauniesiems šalies  muzikams plėtoti savo atlikimo gebėjimus, įgyti naujų žinių meninei raiškai ir kūrybiškumui didinti, mokytis iš srities geriausių profesionalų, kurti ir aktyviai dalyvauti muzikinėje veikloje. Vykdydami šį projektą, organizatoriai siekia skatinti naujų, kokybiškų ir visos šalies kultūrai reikšmingų įvykių vyksmą regionuose.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono savivaldybė.

 

KC inf.


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.