Plungėje paminėta Pasaulinė judėjimo sveikatos labui diena

2023-05-13
2023-05-09 Plungėje paminėta Pasaulinė judėjimo sveikatos labui diena

Gegužės 9 dieną Plungėje buvo paminėta Pasaulinė judėjimo sveikatos labui diena. Šios dienos minėjimo pradžią 2000 m. inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), o nuo 2002 metų minėjimai organizuojami daugumoje pasaulio valstybių. PSO ragina įvairiais renginiais, mankštomis ir akcijomis skatinti piliečių fizinį aktyvumą kaip vieną iš svarbiausių kovos su lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis priemonių.

Šios dienos minėjimo proga Plungės sporto ir rekreacijos centras suorganizavo Olimpinės mylios bėgimą-ėjimą miesto parke, kuriame dalyvavo darželinukai, pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai. Olimpinę mylią įveikusiems dalyviams, kurių iš viso buvo apie 500, buvo padovanoti atminimo lipdukai.

Aktyvaus laisvalaikio ir pramogų zonoje 5–6 ir 9–10 klasių mokiniai dalyvavo judriųjų estafečių varžybose, o 7–8 klasių moksleiviai – plaukimo estafetėje, kuri vyko Plungės baseine. Visose rungtyse varžėsi ne tik mokiniai, bet ir mokytojai, kurie buvo įtraukti į komandų sudėtis.

5–6 klasių mokinių estafetėse nugalėjo Liepijų mokykla, antri liko Senamiesčio mokykla, treti – „Babrungo“ progimnazija. Šių klasių estafetėse taip pat dalyvavo ir Kulių gimnazija, užėmusi ketvirtą vietą.

9–10 klasių estafetėse nugalėjo Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija, antrą vietą užėmė Plungės „Saulės“ gimnazija.

Plaukimo estafetėje nugalėjo Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos II-oji komanda, antrą vietą užėmė Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija, trečią – „Ryto“ pagrindinės mokyklos I-oji komanda. Plaukimo estafetėje dar dalyvavo Plungės specialiojo ugdymo centro ir „Babrungo“ progimnazijos komandos.

Visos renginyje dalyvavusios komandos prizininkės buvo apdovanotos medaliais, o pirmas vietas užėmusios komandos gavo ir kvietimus apsilankyti Plungės baseine. Judėjimui sveikatos labui dienos renginyje dalyvavusioms mokyklų komandoms buvo padovanota po tinklinio kamuolį.

Plungės SRC dėkoja visų ugdymo įstaigų pedagogams, kurie subūrė komandas šiam renginiui ir patys kartu su mokiniais dalyvavo rungtyse.

Judėjimo sveikatos labui dienos renginys įtrauktas į projektą „Fizinio aktyvumo plėtra geresnei gyventojų sveikatai ir gyvenimo kokybei“, kuris bendrai finasuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Plungės SRC inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.