Plungėje – mobilizacinės pratybos ir kariškių bei Savivaldybės sutartis dėl bendradarbiavimo

2017-05-15

Gegužės 5 dieną nuo 8 valandos Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Plungės poskyryje (Telšių g. 1A, II aukštas) prasidėjo Lietuvos kariuomenės rengiamos mobilizacinės pratybos „ŽAIBO KIRTIS 2017“ –  jaunuoliai dalyvavo kartotiniuose rezervo karių mokymuose. Pratybose taip pat dalyvavo karo medikai bei savivaldybės pirminių sveikatos priežiūros centrų gydytojai.  Ši diena išskirtinė ir tuo, kad Krašto apsaugos savanorių pajėgų ( KASP) Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės vadas plk. ltn. Aristidas Gerasimavičius ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis pasirašė rinktinės ir Savivaldybės bendradarbiavimo sutartį.

Plungės rajono savivaldybė, atstovaujama Savivaldybės mero Audriaus Klišonio, ir Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-oji rinktinė, atstovaujama 3-osios rinktinės vado plk. ltn. Aristido Gerasimavičiaus, įsipareigojo pagal galimybes šviesti ir informuoti visuomenę apie Lietuvos saugumo ir gynybos politiką, krašto apsaugos sistemą, Lietuvos kariuomenę ir jos vaidmenį, užtikrinant šalies saugumą; ugdyti pilietinę visuomenę ir kelti jos sąmoningumą; rūpintis Lietuvos kariniu-gynybiniu paveldu ir jo apsauga, iškilių asmenybių bei istorinių įvykių įamžinimu ir pagerbimu; rengtis valstybės sausumos teritorijos apsaugai ir gynybai bei ekstremaliųjų situacijų valdymui Plungės rajono savivaldybės teritorijoje.

Plungės rajono savivaldybė savo ruožtu įsipareigojo pagal galimybes turimomis priemonėmis skleisti visuomenei aktualią informaciją apie Lietuvos saugumo ir gynybos politiką, krašto apsaugos sistemą ir jos vaidmenį, užtikrinant šalies saugumą; kviesti 3-osios rinktinės atstovus dalyvauti Plungės rajono savivaldybės rengiamose civilinės saugos pratybose, bendradarbiauti gyventojų evakuavimo ir visuomenės informavimo klausimais; aktyviais ir pasyviais veiksmais didinti kario savanorio tarnybos patrauklumą rajone, kurti palanką aplinką atlikti kario savanorio tarnybą; pagal galimybes turimomis priemonėmis remti 3-osios rinktinės ir jos padalinių organizuojamas pratybas bei renginius; prireikus tarpininkauti tarp 3-osios rinktinės ir jos padalinių bei verslo ar viešojo sektoriaus subjektų.
Žemaičių apygardos 3-oji rinktinė įsipareigojo padėti įgyvendinti Plungės rajono savivaldybės įvairius projektus, siekiant ugdyti pilietinę visuomenę, kelti jos sąmoningumą; turimomis priemonėmis prisidėti prie Plungės rajono savivaldybės organizuojamų renginių, rūpintis Lietuvos kariniu-gynybiniu paveldu ir jo apsauga, iškilių asmenybių ir istorinių įvykių įamžinimu ir pagerbimu; dalyvauti 3-osios rinktinės ir Plungės rajono savivaldybės bendruose renginiuose; kviesti Plungės rajono savivaldybės atstovus dalyvauti 3-osios rinktinės organizuojamuose kovinio rengimo renginiuose, bendrose pratybose ir mokymuose gyventojų evakuavimo ir visuomenės informavimo klausimais; prireikus pravesti pažintines ekskursijas 3-osios rinktinės 303 pėstininkų kuopos kuopavietėje, pademonstruoti karinę techniką, ginkluotę ir amuniciją.

 

 

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.