Plungėje minima JAV ir Lietuvos diplomatinių santykių sukaktis

2022-07-28

Šiemet mūsų šalyje įvairiais renginiais švenčiamas JAV ir Lietuvos diplomatinių santykių 100 metų jubiliejus, subrandintas nuolatinės draugystės ir bendrų vertybių.

Šimtą metų Lietuvos vėliava plevėsavo Valstybės departamente Vašingtone, o dvišaliai santykiai augo, grįsti bendru įsitikinimu, jog Lietuva turi teisę į savo laisvę ir suverenitetą.

Šiandien Lietuva yra JAV draugė ir NATO sąjungininkė. JAV įsipareigojo palaikyti transatlantinius santykius ir vienybę su savo sąjungininkais Europoje.

Diplomatinių santykių 100 metų jubiliejui paminėti liepos 28 dieną prie Plungės rajono savivaldybės pastato (Vytauto g. 12) iškelta JAV vėliava. Būtent liepos 28-oji diena yra tikroji Lietuvos ir JAV diplomatinių santykių užmezgimo data.

Įvairūs renginiai Lietuvoje vyksta visus metus, tačiau būtent liepos 28-ąją JAV ambasadoriaus Lietuvoje Roberto S. Gilchristo iniciatyva Kaune, „Kaunas 2022“ vasaros scenoje, pasirodys dvi JAV a cappella grupės, o kitomis savaitės dienomis šios muzikos grupės koncertuos ir švęs drauge su Visagino, Šiaulių ir Klaipėdos bendruomenėmis . Ambasadorius taip pat aplankys pirmosios Amerikos ambasados vietą, o rugpjūčio 2 dieną kartu su Užsienio reikalų ministerija diplomatinių santykių sukaktį minės viešu renginiu Vilniuje.

Plungės sporto bendruomenė atsiliepė į raginimą kūrybiškai ir išradingai paminėti dvišalių – JAV ir Lietuvos – diplomatinių santykių sukaktį ir liepos 28 dieną, 20 valandą, kviečia į Platelius stebėti krepšinio varžybų, kurios vyks lauko aikštelėje prie ežero (netoli jachtklubo). Čia jėgas išbandys Plungės sporto ir rekreacijos centro (SRC) bei Plungės krepšininkų legionierių komandos. Plungės SRC jaunimas turės neeilinę progą susirungti su aukštesnio meistriškumo krepšinio žaidėjais Ignu Razučiu, Rolandu Jakštu, Ovidijumi Kaminskiu, Modestu Jurkaičiu, Deividu Rasiu, Arijumi Adomausku, Luku Kreišmontu, Eimantu Žiliumi, Jokūbu ir Elvinu Gintvainiais.

Šios varžybos taip pat skirtos ir Lietuvos krepšinio šimtmečiui paminėti. Krepšinis – bene populiariausia sporto šaka Lietuvoje – buvo sugalvotas 1891 metais daktaro Džeimso Neismito, pirmosios rungtynės įvyko Masačusetse, olimpiadose žaidžiama nuo 1936 metų. Lietuvoje krepšinis pradėtas žaisti nuo 1921 metų, šiuo sportu užsiima ir vaikai, ir suaugusieji, moterys ir vyrai. Šalies krepšininkų pergalės ne kartą garsino Lietuvos vardą Europoje ir pasaulyje.

Raginame plungiškius, ypač tuos, kurie turi sąsajų su JAV gyvenančiais draugais ar giminėmis, paminėti jubiliejinę diplomatinių dviejų šalių santykių sukaktį: iškelti JAV ir Lietuvos vėliavas, nusifotografuoti trispalvės ir Amerikos vėliavos fone, paieškoti rajone vietų, turinčių amerikietiškų sąsajų, atgaivinti ryšius su pažįstamais amerikiečiais ar amerikietiškų šaknų turinčiais šeimos nariais arba tiesiog pradėti žaisti krepšinį ar beisbolą – sporto šakas, kurioms gilią įtaką padarė Amerikos lietuviai Senda Berenson Abbott (pirmojo krepšinio vadovėlio moterims autorė, gyvenusi JAV, gimusi Lietuvoje, Butrimonyse) ir legendinis lietuvių lakūnas ir sportininkas Steponas Darius!  Tikimės, kad rasite būdų tiek dideliais, tiek mažais akcentais paminėti šią ilgametę draugystę.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.