Plungėje lankėsi VšĮ „Versli Lietuva“ vadovai

2017-07-25

Liepos 24-ą Plungės rajono savivaldybėje lankėsi VšĮ „Versli Lietuva“ generalinė direktorė Daina Kleponė, Verslumo departamento direktorius Gytis Morkūnas bei Smulkiojo ir vidutinio verslo vystymo grupės vadovė Jolanta Miloš. Svečiai atsiliepė į Savivaldybės mero kvietimą susitikti ir atvyko su Audriumi Klišoniu aptarti galimų bendradarbiavimo su VšĮ „Versli Lietuva“ formų.

Plungės rajono savivaldybė, pritardama VšĮ „Versli Lietuva“ iniciatyvai mažinti atotrūkį tarp Lietuvos regionų verslumo lygio ir didinti viešųjų paslaugų verslui prieinamumą, dar 2016 m. išreiškė nuostatą, kad Plungės rajono savivaldybėje būtų steigiamas bendradarbystės centras, pritaikytas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, vykdantiems veiklą ne ilgiau kaip 5 metus, bendradarbiauti tarpusavyje ir plėstis, taip pat kuriame verslininkams būtų teikiamos konsultacijos, praktinės vadovų (mentorių) sesijos, organizuojami verslumo skatinimo renginiai ir įgyvendinamos kitos verslumo skatinimo iniciatyvos.

Konsultacinių paslaugų verslui poreikį ne kartą išsakė ir rajone veikiančios verslą vienijančios smulkiųjų ir vidutinių verslininkų organizacijos, pavieniai verslininkai bei Plungės pramonininkų sąjunga.

2017 m. balandžio 28 – gegužės 12 d. Plungės rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyrius, bendradarbiaudamas su KTU Viešosios politikos ir administravimo instituto tyrėjais, atliko Plungės rajono smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių atstovų nuomonės tyrimą, kuriuo buvo siekiama nustatyti rajono smulkiojo ir vidutinio verslo atstovų požiūrį į Savivaldybės paramos jų veiklai poreikį. Apklausa parodė, kad net 61 proc. respondentų trūksta informavimo ir konsultavimo paslaugų rajone, iš jų net 83,3 proc. pageidautų tarpininkavimo paslaugų, 80,8 proc. –  konsultacijų verslo klausimais. 73,1 proc. respondentų pageidauja mokymų aktualiomis verslui temomis. Dalis respondentų nurodė, kad verslui trūksta konsultacijų ES ir kitų finansavimo šaltinių paramos klausimais.

Svečiai supažindino su Lietuvoje jau veikiančiais „Verslios Lietuvos“ padaliniais, pasidalijo gerosiomis patirtimis.

Savivaldybės meras charakterizavo rajono verslo ir pramonės situaciją, kuria kryptimi planuojama rajono plėtra, pristatė stambiausias įmones – eksportuotojas.

Savivaldybės mero ir Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjos Žanetos Piepalienės prašymu svečiai sutiko įvertinti savivaldybėje galiojančias paramos verslui formas ir lengvatas bei pateikti rekomendacijas.

VšĮ „Versli Lietuva“ vadovai sutiko bendradarbiauti ir teikti metodinę medžiagą konsultacijų verslui rajone klausimais.

Pasidalijus namų darbais, sutarta dėl tolesnio bendradarbiavimo.

 

Savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.