Plungėje lankėsi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vadovas

2023-07-25

Penktadienį Plungėje sulaukta svarbių svečių – atvyko švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas su komanda. Iš pradžių susitiko su Savivaldybės vadovais, vėliau lankėsi keliose švietimo įstaigose bei dalyvavo brandos atestatų įteikimo „Saulės“ gimnazijos abiturientams šventėje. Naujasis ministerijos vadovas – plungiškis, tad lyg ir simboliškai sutapo, kad pirmasis jo vizitas – būtent į Plungę, o pirmasis interviu – „Plungės“ laikraščiui.

Susitikime su ministru dalyvavo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Seimo narys Jonas Varkalys, vicemeras Žydrūnas Purauskis, Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Audrius Misiūnas, Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas Algirdas Pečiulis, Savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis, Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos direktorius Regimantas Kavaliauskas, pavaduotoja Daiva Gramalienė ir kiti.  

Meras Audrius Klišonis svečiams pristatė rajoną, jo demografinę situaciją, švietimo įstaigų tinklą, jo pertvarką ir iššūkius. Vienas iš jų – specialistų trūkumas, kitas – valstybinių brandos egzaminų rezultatai.

Dėmesys skirtas Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijai, kuri jau daugiau nei 20 metų yra pasirinkusi pilietinio-patriotinio ugdymo kryptį ir planuoja tapti regioniniu kadetų licėjumi. „Tos kadetų mokyklos turi atsirasti ir jos atsiras, įstatyminiai pakeitimai jau padaryti, dar Vyriausybės nutarimus reikia pakeisti ir tai jau vyksta. Žinoma, norėtųsi, kad viskas vyktų sparčiau, bet mes norime, kad, jei jau atidarome kadetų mokyklas, viskas turi būti užtikrintai, stabiliai, atitinkant tam tikrus kriterijus“, – kalbėjo ministerijos atstovai.

„Daugelį kriterijų mes atitinkame. Išskyrus vieną – dėl dviejų vienos klasės komplektų. Tad reikėtų pereinamojo laikotarpio tam mokinių skaičiui užsiauginti. Jūs reikalaujate dviejų komplektų, kad taptume kadetų mokykla, o mums tuos mokinius sunku surinkti, kol oficialiai nesame licėjus ir kol neturime ko jiems pasiūlyti. Manau, per tuos du dešimtmečius Alsėdžių gimnazija įrodė, kad yra pasirinkusi teisingą kryptį, kad dirba nuosekliai ir yra patikima. Juolab kad vaikai ir tėvai, atvežantys čia savo vaikus, šia mokykla pasitiki. O atveža net iš Vilniaus. Tad sprendimas dėl statuso, o kartu – ir dėl gimnazijos ateities, mums reikalingas kuo skubiau“, – argumentavo meras.

Kitas svarbus klausimas – dėl ministerijai pavaldžios Plungės technologijų ir verslo mokyklos bendrabučio, kuris mokyklai nereikalingas, stovi tuščias, o Savivaldybė, jį perėmusi, išspręstų socialinio būsto problemą.

Ministras Gintautas Jakštas akcentavo, kad mokytojų trūkumas – visos Lietuvos problema. Pedagogų esą parengiama pakankamai, bet mokyklos jų kažkodėl nepritraukia. Problema, kurią ministras įžvelgia Plungėje, – kad mieste yra tik viena gimnazija, o miesteliuose – trys gimnazijos, balansuojančios ties išlikimo riba. „Kokios jūsų vizijos šiuo klausimu?“ – teiravosi ministras.

Meras Audrius Klišonis akcentavo, kad mieste yra ne viena, o dvi gimnazijos – tokį pat išsilavinimą teikia ir Plungės technologijų ir verslo mokykla, turinti technologinę kryptį, gerą techninę bazę ir kartu galinti suteikti profesiją. Ateities planuose – rezultatų vidurkio kartelė norintiesiems mokytis „Saulė“ gimnazijoje, miesto dešimtmečių ir Liepijų mokyklos pertvarka į progimnazijas, o miestelių gimnazijos turėtų išlikti.

Vienas pagrindinių argumentų – į miestą vežamiems vaikams po keletą valandų per dieną tektų paaukoti kelionei. Vietoj to, kad, tarkim, lankytų meno mokyklą, kurios filialai veikia visuose miesteliuose. Kitas argumentas – miestelių gimnazijų abiturientų rezultatai neretai yra geresni nei miesto. Ar vežant vaikus į miestą, į dideles klases, geras rodiklis būtų pasiektas, nežinia. „Mūsų tikslas – turėti mokinį, kuris turėtų žinių. Tad į mažųjų gimnazijų uždarymą mes žiūrime labai rezervuotai“, – sakė meras.

„Smagu girdėti, kad jūsų Savivaldybėje švietimui skiriama tiek daug dėmesio. O kai reikės, kreipkitės ir mes, jei tik galėsime, stengsimės padėti“, – žadėjo ministras Gintautas Jakštas. Taigi ministerija Plungės problemas išgirdo, lieka laukti, kad įstrigę reikalai pajudės ir klausimai, susiję su Alsėdžių gimnazija, TVM bendrabučiu ir kitomis aktualijomis, įgaus pagreitį.

Po susitikimo Savivaldybėje ministras su komanda dar aplankė Plungės specialiojo ugdymo centrą, kuriame šiuo metu vyksta renovacija, vėliau užsuko ir į TVM. Ten ministras Gintautas Jakštas lietuvių kalbos kursus baigusioms karo pabėgėlėms iš Ukrainos įteikė pažymėjimus, palinkėjo sėkmės susirandant darbą. Žinoma, apžiūrėjo bendrabutį.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.