Plungėje įsteigtas Lietuvos moksleivių sąjungos skyrius ir išrinktas jo pirmininkas!

2015-10-12

     Lietuvos moksleivių sąjunga (toliau – LMS) – tai pelno nesiekianti organizacija, kurios pagrindinis tikslas – moksleivių interesų atstovavimas regioniniu bei nacionaliniu lygmeniu. Dirbdami su mokinių  savivaldomis, ruošdami įvairias apklausas, stengiamės suformuoti bendrą moksleivių nuomonę tam tikrais klausimais ir atstovauti jai politikos ar žiniasklaidos srityse, kuriant tobulą moksleivių bendruomenę.

     Iki šio rudens LMS turėjo 26 skyrius Lietuvos savivaldybėse. Kiekvienas skyrius dirba su miesto ir rajono mokyklų mokinių savivaldomis bei moksleiviais, vykdo mokymus, akcijas, renka informaciją tam tikrais klausimais ir ją perduoda centriniam LMS biurui, kuris yra Vilniuje. Šių metų tikslas yra plėsti savo veiklą ir siekti, kad kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje įsisteigtų skyrius. Tokiu būdu bus suteikta galimybė  jaunam žmogui greičiau integruotis į visuomenę bei dalyvauti savivaldybės ir Lietuvos politiniame gyvenime.

     LMS šeima auga! Per šį rudenį prie LMS prisijungė jau keturi miestai: Šilutė, Telšiai, Kretinga ir Plungė, tačiau čia dar nesustota! Iki rudens forumo planuojama dar daugiau malonių staigmenų. 

     LMS siekiamybė – apimti visas Lietuvos savivaldybes, kad kiekvienas moksleivis ir mokinių savivalda galėtų atstovauti savo interesams vietos, regioniniu ir nacionaliniu lygmenimis, nuolat stiprėti, augti ir bendrauti su moksleiviais iš visos Lietuvos.

     Spalio 5 dieną Savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje vyko pirmasis – informacinis – mokinių savivaldų forumas, kai sukviestoms miesto mokinių savivaldoms buvo pristatyta LMS veikla. Renginį organizavo Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė ir Lietuvos moksleivių sąjungos regioninių reikalų koordinatorė Ieva Bitytė.

     Antrasis – steigiamasis – mokinių savivaldų forumas įvyko spalio 7 dieną. Jame dalyvavo Plungės „Saulės“ ir Kulių gimnazijų, Senamiesčio mokyklos, „Ryto“ ir Akademiko A. Jucio pagrindinių mokyklų savivaldų atstovai.Gausiai susirinkusi auditorija išklausė instruktažą apie Plungės rajono savivaldybės mokinių savivaldų Informavimo centro pirmininko rinkimus. Norą kandidatuoti buvo išreiškę 6 kandidatai: Plungės „Saulės“ gimnazijos moksleiviai L. Petreikis, G. Kriaučiūnaitė, D. Parnarauskaitė, M. Šaltupis, A. Piepaliūtė ir kuliškis D. Kasperavičius. Tačiau pasitarę vis dėlto nutarė, kad tinkamiausias žmogus užimti šias pareigas yra „Saulės“ gimnazijos abiturientas Laimonas Petreikis. Laimonas taip pat yra NVO „Krantas“ valdybos, Mokomojo Europos parlamento narys. Šiuo metu laikinai eina „Saulės“ gimnazijos mokinių savivaldos pirmininko pareigas. Jaunuolis yra aktyvus, pareigingas, iniciatyvus, atsakingas.

     Atsisakius kandidatuoti kitiems pretendentams, buvo išklausyta kandidato į pirmininkus programa ir LMS Plungės skyriaus veiklos vizija. Vėliau  vyko balsavimas. Dauguma mokinių savivaldų balsavo už L. Petreikį, kuris tapo pirmuoju Lietuvos moksleivių sąjungos Plungės skyriaus pirmininku!

     Po gausių aplodismentų ir sveikinimo kalbų pirmą kartą Plungės moksleivijos istorijoje buvo prisaikdintas LMS Plungės skyriaus pirmininkas Laimonas Petreikis!Jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė

 

Fotografavo Gintautas Vaitkevičius

 


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.