Plungėje – festivalio „Mindėėė’23“ šurmulys!

2023-07-10

Jau ne vienerius metus liepos 6-ąją, Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, plungiškiai kviečiami į festivalį „Mindėėė“, kurio organizatoriai – Plungės jaunimas. Nuo vidurdienio iki vidurnakčio besitęsiantis renginys įtraukia  visus – nuo mažylių iki senjorų. O svarbiausias, visus suvienijantis šventės akcentas, žinoma, – 21 valandą suskambanti Tautiška giesmė, kurią plungiškiai, pridėję ranką prie širdies, traukia kartu su tautiečiais visame pasaulyje.

Šįkart į jaunimo organizuojamą šventę gražiai įsiliejo ir senjorai – Plungės trečiojo amžiaus universitetas ir jo šokėjų grupė „Monajupė“, švenčianti 10 metų veiklos sukaktį. Šokėjas, kurioms vadovauja Aida Brazdeikienė, sveikino ir Babrungo slėnyje kartu šoko kolektyvai iš Klaipėdos, Gargždų, Šilutės, Kretingos, Skuodo, Mosėdžio, Telšių ir Palangos.

„Plungė, kaip ir visa Lietuva, šiandien švenčia Valstybės, karaliaus Mindaugo karūnavimo, dieną. Džiaugiuosi jaunimo iniciatyva šią datą paminėti tradiciniu festivaliu „Mindėėė“, džiaugiuosi ir tuo, kad šiemet į festivalį įsiliejo ir gausus būrys senjorų iš Plungės ir aplinkinių rajonų.

Ačiū Plungės trečiojo amžiaus universitetui, jo rektoriui Stanislovui Tutliui ir Janinai Ramanauskienei už tai, kad šiandien toks gausus būrys senjorų yra čia, Plungėje.

Diena išties džiugi, o dar džiugesne ją daro žinia, kad Valstybės dienos proga plungiškė choreografė, „Suvartuko“ vadovė Ilona Baltikauskaitė apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. Pasveikinkim ją.

Ir švęskim, minėdami datą ir įvykį, kuris labai svarbus mūsų valstybei, kuris leido mums įžengti į Europą ir pelnyti pripažinimą“, – sveikindamas susirinkusiuosius kalbėjo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Šurmulio Plungėje – Babrungo slėnio estradoje, parke, prie Oginskio rūmų – netrūko visą dieną. Vyko pokalbiai su įdomiais žmonėmis, buvo galima užsiimti kūrybine veikla, eksperimentuoti kartu su Kauno technologijos universiteto studentais, vaikams – pripučiami batutai, tapyba ant veidų, robotikos įdomybės ir t. t. Taigi veiklos sau rado ir mažieji, ir jaunimas, ir suaugusieji. Visko buvo daug ir viskas labai įdomu bei atraktyvu.

Vakare plungiškius kvietė koncertas: Babrungo slėnio estrados scenoje pasirodė Akvilė Skersonaitė, Indrė Jucytė su grupe, kapela „Samanyčia“, grupės „Velvet“, „Biplan“, Dovy Mitsein.

21 valandą drauge su viso pasaulio lietuviais plungiškiai traukė Tautišką giesmę, susirinkusiuosius sveikino Seimo narys Jonas Varkalys, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir festivalio „Mindėėė“ sumanytojas Jonas Mockūnas.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.