Plungėje – ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės vizitas

2023-08-21

2023-08-18 Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė su komandaPenktadienį Plungėje sulaukta gausaus būrio svečių – lankėsi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė su komanda, susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė, šalies geležinkelių tinklą valdančios bendrovės „LTG Infra“ generalinė direktorė Rūta Jakubauskienė, Seimo nariai Jonas Varkalys ir Jurgis Razma ir kiti. Pagrindinis jų vizito į Plungę tikslas – atidaryti rekonstruotą geležinkelio atšaką – privažiuojamąjį kelią Nr. 17, kuris veda link Plungės pramonės įmonių.

Pirmiausia – į „Spiečių“

Atvykusi į Plungę ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė su komanda pirmiausiai lankėsi bendradarbystės centre „Spiečius”, kur susitiko su Plungės krašto verslo atstovais. Šiame susitikime dalyvavo ir susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Vaitkuvienė sveikinimo žodžiui pirmiausiai pakvietė Plungės rajono savivaldybės merą Audrių Klišonį.

„Šiandien esame Plungės „Spiečiuje“ – viename iš keturiolikos Lietuvoje esančių bendradarbystės centrų. Dėl jo ilgai kovojome, bet, kaip sakoma, belskis ir bus atidaryta. Ilgai ir kantriai beldėmės ir mums buvo atidaryta – turime „Spiečių“ ir puikią jo vadovę Jurgitą Niunevę. Turime ir čia verslą pradėjusių ar jį patobulinusių plungiškių, kuriems padėjo puikūs mentoriai. „Spiečius“ suteikia galimybę pradėti ir augti. Ir tai, kad turime šį centrą, esame dėkingi Ekonomikos ir inovacijų ministerijai.

O šiandien čia susirikome, kad pasidalintume mintimis, idėjomis ir išklausytume, ką mums žada ministerija“, – kalbėjo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

„Esame čia, kad su jumis padiskutuotume, esame pasiruošę atviram pokalbiui, kad jūs pasakytumėte, kas veikia, kas neveikia, ką darome taip, ką ne taip.

Gyvename kintančioje situacijoje ir nežinome, kas mūsų laukia už kampo: karas vis dar vyksta, logistikos grandinės trūkinėja, neapibrėžtumas yra milžiniškas, bet mūsų ekonomika atlaikė. Ir atlaikė ne dėl to, kad labai gera valdžia, o dėl verslo, nes įmonės dirbo, gamino, eksportavo, kūrė darbo vietas ir sunešė biudžetą. O mūsų darbas – padėti jums, sudaryti sąlygas veikti. Visada esame jūsų pusėje“, – į susirinkusiuosius kreipėsi ministrė Aušrinė Armonaitė.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos komanda plungiškiams pasakojo apie verslo skatinimo priemones, diskutavo verslininkams aktualiomis ekonominėmis temomis, pristatė ministerijos parengtą 1 milijardo eurų planą Lietuvos ekonomikai stiprinti, pagal kurį iki 2023 m. pabaigos bus paskelbta kvietimų už 365 mln. eurų verslo inovacijoms ir investicijoms, už 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmeninimui, už 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai.

Po susitikimo „Spiečiuje“ ministrė kartu su komanda buvo pakviesta į trumpą ekskursiją po Plungę: išgirdo ir pamatė Plungėje planuojamo kurti pramonės parko teritoriją, ministerijos finansavimą gavusias rekonstruotas Plungės pramoninio rajono Lentpjūvės ir Salantų gatves, įmones, kurioms suteiktas regioninės svarbos projekto statusas, sužinojo apie Plungėje vystomas pramonės šakas ir planuojamus įgyvendinti projektus. Pasibaigus ekskursijai, visi pakviesti prie bendrovės „Litspringas“, iki kurios ir nutiesta geležinkelio atšaka.

2023-08-18 Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė su komanda

2023-08-18 Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė su komanda

Pagrindinis vizito akcentas – geležinkelio atšakos atidarymas

„Iniciatyva rekonstruoti šią atšaką gimė 2017 metais. O šiandien turime ne skųstis, kad viskas taip ilgai, bet džiaugtis, kad visų mūsų pastangų ir ryžto dėka šis darbas padarytas. Įrengus atšaką, mūsų įmonės galės daugiau dirbti ir uždirbti, kurti darbo vietas, mokėti mokesčius, kelti savivaldybės lygį, o kartu – auginti šalies bendrąjį vidaus produktą. Taigi iš to išlošia visi.

Projektas nebuvo lengvas – teko dirbti su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, su Susisiekimo ministerija, su Ministre Pirmininke. O šiandien aš lenkiu galvą prieš visus, kas viską inicijavo, organizavo ir vykdė. Šiandien geležinkelio atšaką turime tik dėl to, kad nuo pat pradžių iki pabaigos buvo tiksliai, kruopščiai ir kokybiškai sudėliota visa šio projekto mozaika. Ačiū visiems“, – prieš perkerpant simbolinę juostelę kalbėjo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

„Plungė – galimybių miestas. Ir tai – akivaizdu, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. – Ir čia yra visko: maisto, baldų, inžinerijos, tekstilės. Visko, ko reikia ne tik išgyventi, bet ir kokybiškai gyventi. Mūsų darbas – padėti Lietuvos verslui sukurti gerai apmokamų darbo vietų, padėti aktyviems merams, kurie nori, kad jų miestai ir miesteliai klestėtų. Sveikinu Plungę su augimu. Tikiuosi, ir daugiau dar tokių projektų turėsim.“

Gerų žodžių plungiškių iniciatyvai atkurti geležinkelio atšaką negailėjo susisiekimo viceministrė, „LTG Infros“ vadovė, Seimo nariai, darbus atlikusios įmonės vadovas. „Daug metų buvom „ant palaukimo“ ir tik dabar, šią kadenciją, kai iniciatyvos ėmėsi ministrė Aušrinė Armonaitė, kai geležinkelių infrastruktūros direkcija prikalbino savo valdybą skirti lėšų, tai ir šis kelias atsirado. Žinoma, nieko nebūtų be mero, be pramonininkų. Tad visiems noriu padėkoti“, – sakė Seimo narys Jonas Varkalys.

Po sveikinimo kalbų – juostelės kirpimo ceremonija, kurią atlikti pakviesta ministrė Aušrinė Armonaitė, viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė, „LTG Infros“ vadovė Rūta Janauskienė, geležinkelį tiesusios bendrovės „Top rails“ vadovas Pavel Naidionov, „Litspringo“, kurio teritoriją atšaka pasiekia, atstovė Lina Beniušė.

Perkirpus juostelę, svečiai buvo pakviesti apžiūrėti dvi įmones: „Litspringą“, gaminantį čiužinių spyruoklių blokus, ir „Baltic Non–Woven“, kuri gamina neaustinį audinį. Susirinkusiesiems paminėta, kad Plungė yra vienintelė tarp keturių Telšių regiono savivaldybių, kurioje įgyvendinami net trys regioninės svarbos projektai. Kitos savivaldybės tokių neturi.

2023-08-18 Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė su komanda

2023-08-18 Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė su komanda

2023-08-18 Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė su komanda

2023-08-18 Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė su komanda

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.