Plungėje – „Culture next” forumas su Europos kultūros ekspertais

2019-10-01

 

Rugsėjo 26–28 dienomis trijuose Lietuvos miestuose vyko Europos kultūros sostinės miestų kandidatų tinklo „Culture next“ forumas. Didelę patirtį sukaupę kultūros projektų vadybininkai bei kultūros projektų ekspertai aplankė Klaipėdą, Plungę ir Neringą. Čia vyko susitikimai su vietinėmis kultūros bendruomenėmis, diskusijos, aptarti tinklo plėtros planai ir bendradarbiavimo galimybės.

Narystė „Culture next“ tinkle suteikia galimybes ugdyti kultūros, meno valdymo kompetencijas tarptautinėje erdvėje, dalytis gerąja patirtimi, kuriant savo miesto gaires, išryškinant kultūros viziją, strategiją, institucinio bendradarbiavimo modelius bei finansavimo galimybes.

Rugsėjo 27 d. Plungėje vykusio forumo metu Europos kultūros ekspertai diskutavo šiam regionui svarbiomis temomis, susijusiomis su tarpinstituciniu bendradarbiavimu, gyventojų įtrauktimi į kultūrinius procesus ir kt. Vyko susitikimai su Žemaičių dailės muziejaus, Viešosios bibliotekos ir Plungės kultūros centro vadovais, susipažinta su šių įstaigų veikla. Tinklo narių vizitą Plungėje koordinavo Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius kartu su Plungės viešąja biblioteka.

Klaipėdoje, Plungėje ir Neringoje surengtu tinklo susitikimu siekta išsamiau ir įvairiau pristatyti viso Vakarų Lietuvos regiono kultūrinį potencialą. Plungę aplankė Europos tinklo partneriai, įvairių kultūros sričių koordinatoriai, ekspertai iš Oulu ir Savonnlin (Suomija), Debreceno (Vengrija), Kluiž-Napokos (Rumunija), Aveiro ir Faro (Portugalija), Belfasto (Šiaurės Airija, JK), Dublino (Airija), naudingomis įžvalgomis ir rekomendacijomis dalijosi gerai žinomas Europos kultūros projektų ekspertas iš Ispanijos Jordi Pardo.

Kitas tinklo „Culture next“ susitikimas kovo mėnesį planuojamas Oulu mieste, Suomijoje, kuris kandidatuoja į Europos kultūros sostinės titulą 2026 m.

 

Apie „Culture next“

„Culture next“ (liet. „Kultūra ateičiai“) miestų tinklą 2017 m. įkūrė dešimt Europos miestų, esami ir buvusieji miestai – Europos kultūros sostinės kandidatai.

Tinklo misija – dalijantis ekspertų žiniomis ir patirtimi, įgyvendinti kultūra grindžiamas miestų plėtros programas ir politiką, naudojantis kandidatavimo, Europos kultūros sostinės projektų realizavimo laikotarpiu įgytomis patirtimis, dalyvavimo konkurse procesu ir glaudžiu bendradarbiavimu.

Pagrindinis tinklo tikslas – skatinti tarptautinį bendradarbiavimą tarp kultūros organizacijų bei miestų bendruomenių įsitraukimą per inovatyvius ir dalyvavimą kultūrinėje veikloje skatinančius projektus, taip kuriant tvarią kultūrą puoselėjančią visuomenę.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.