Plungėje bus minima Pasaulinė diabeto diena

2014-11-09
 

Kasmet lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė diabeto diena. Diabetas yra lėtine liga, kuria susergama dėl nepakankamos insulino gamybos kasoje arba sutrikusio jo veikimo audiniuose. Diabeto dienos simbolis yra mėlynas ratas. Šis simbolis žymi vienybę. Įvairiose kultūrose ratas simbolizuoja gyvybę ir sveikatą. Mėlyna spalva atspindi dangų, po kuriuo gyvena visos pasaulio tautos, ir yra Jungtinių Tautų vėliavos spalva. Mėlynas ratas reiškia, kad pasaulinė diabeto bendruomenė privalo vienytis, jog į veiktų diabeto epidemiją. 2007 metais pasauline diabeto bendruomenė nusprendė apšviesti mėlyna spalva svarbius vietinius paminklus bei pastatus ir taip pažymėti Pasaulinę diabeto dieną.

Plungės gyventojai ir miesto svečiai kviečiami aktyviai dalyvauti visuose Pasaulinės diabeto dienos renginiuose.

Pasaulinės diabeto dienos renginiai Plungėje:

Lapkričio 10 d. 15:00 val. Konferencija, skirta Pasaulinei diabeto dienai paminėti, Plungės šeimos klinikoje „Inesa“.

Dalyvauja Plungės rajono meras Audrius Klišonis, Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaitė Vasylienė, gydytoja Oresta Gerulskienė, Lietuvos diabeto asociacijos prezidentė Vida Augustinienė, VšĮ Šilalės rajono ligoninės direktorius Antanas Damulis, Plungės rajono savivaldybės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius, Plungės šeimos klinikos „Inesa“ vyr. gydytoja Irena Taučienė,  rėmėjai, žiniasklaidos atstovai ir kt.

18:30 val. Oginskio rūmų apšvietimas mėlyna spalva. Maloniai kviečiame visus dalyvauti.

Dalyvauja Plungės rajono meras Audrius Klišonis, Lietuvos diabeto asociacijos prezidentė Vida Augustinienė, Oginskio rūmų direktorius Alvidas Bakanauskas ir kt.

Lapkričio 11 d. 8:00 – 19:00 val. Konsultavimas apie diabetą ir profilaktinis gliukozės kiekio kraujyje tikrinimas diabeto kab. šeimos klinikoje „Inesa“.

Konsultuos ir tyrimus atliks slaugytoja diabetologė Aldona Danylienė.

Lapkričio 12 d. 17:00 val. Klaipėdos respublikinės ligoninės gydytojas endokrinologas Andrejus Levingeris atsakys į konkrečius klausimus apie diabetą  šeimos klinikoje „Inesa“ salėje, 303 kabinete. Būtina išankstinė registracija tel. 8 612 72 364. Dalyvių skaičius ribotas.

Lapkričio 14 d. Plungės  diabeto klubo išvyka į konferenciją Vilniuje Pasaulinę diabeto dieną paminėti.
 

 Organizuoja Plungės diabeto klubas.

 Pagrindinis rėmėjas – Plungės rajono savivaldybė

Rėmėjai: Lietuvos diabeto asociacija, šeimos klinika „Inesa“, UAB „Roche Lietuva“.

 

Savivaldybės inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.