Plungei – palankios žinios iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos

2014-11-10

 


       Lapkričio 5 dieną Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir Savivaldybės administracijos direktorius Albertas Krauleidis Vilniuje susitiko su Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriaus pavaduotoju Egidijumi Skrodeniu. Pokalbyje dėl spartesnio Plungės savivaldybėje numatytų investicinių projektų įgyvendinimo dalyvavo ir Seimo narys Jurgis Razma bei VĮ „Telšių regiono keliai“ direktorius Romualdas Kačerauskas.

       Lietuvos automobilių kelių direkcijoje tartasi dėl keleto projektų, kurie mūsų savivaldybėje bus pradėti įgyvendinti ateinančiais metais. Vienas jų – kelio per priemiestinę Varkalių gyvenvietę rekonstravimas. Kelių direkcijai priklauso pats kelias, o Plungės savivaldybei – greta esantis pėsčiųjų ir dviratininkų takas ir jo apšvietimo sistema.

       „Kitą savaitę pasirašysime bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija ir perduosime jai įgaliojimus vykdyti numatytų darbų pirkimus. Kitų metų pradžioje Varkaliuose jau turėtų prasidėti kelio tvarkymo darbai. Jeigu pirkimo procedūros vyks sklandžiai, be konkurse apsisprendusių dalyvauti subjektų skundų, tikimės, kad darbus 2015 metais pavyks ne tik pradėti, bet ir užbaigti“, – pažymėjo A. Klišonis.

       Susitikime Plungės rajono savivaldybės valdžios atstovai kalbėjo, kad atnaujinimo laukia ir kita svarbi jau miesto teritorijoje esanti kelio atkarpa – J. Tumo-Vaižganto gatvė nuo Žaltakalnio sankryžos iki ženklo, žyminčio Varkalių gyvenvietės ribą.

       „Žaltakalnio ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje bus projektuojama žiedinė sankryža. Tuomet čia žymiai  padidės transporto srautų pralaidumas ir pavyks išvengti automobilių spūsčių, ypač rytais.  Galvojame, kad šioje miesto dalyje reikia atnaujinti ir pėsčiųjų takus. Sutarėme, kad pradėsime rengtis projektavimo darbams, o tai, kas bus sumanyta, planuojama pradėti įgyvendinti nuo 2016 metų. Taigi, per ateinančius metus turėtų žymiai pagerėti eismo sąlygos ir tiems, kurie mūsų miestą nori aplenkti per vakarinį aplinkkelį“, – sakė A. Klišonis.

       Automobilių kelių direkcijoje teirautasi, ar įmanoma pagreitinti darbus, susijusius su tunelio po geležinkeliu statyba. Nors buvo minčių, kad reikėtų remontuoti išsikraipiusią kelio dangą per bėgius, padiskutavus nuspręsta pervažos neberemontuoti, o sukoncentruoti visas jėgas į būsimą tunelio statybą. Prognozuojama, kad tunelio statyba Plungėje gali prasidėti nuo 2017 metų.

       Direkcijoje kalbėta ir apie būtinumą sutvarkyti Alsėdžių miestelio aikštę ir pagrindines gatves. Alsėdžių miestelio centrinė dalis turi urbanistinės vietovės statusą, planuojant kokius nors darbus būtina išsaugoti vietovės autentiškumą.

       Plungės savivaldybė jau turi Alsėdžių miestelio centrinės dalies sutvarkymo detalųjį planą. Su E. Skrodeniu tartasi dėl jungtinio Alsėdžių miestelio sutvarkymo projekto, nes važiuojamą dalį turi tvarkyti VĮ „Telšių regiono keliai“, o šaligatviai ir apšvietimo sistema – Savivaldybės rūpestis.

       „Sieksime pasirašyti su Direkcija bendradarbiavimo sutartį ir dėl Alsėdžių. Šį projektą derinsime  ir su LESTO, kad vienu metu galėtume naikinti senas atramas ir pastatyti naujus šviestuvus“, – pažymėjo Plungės meras A. Klišonis. 

 

Savivaldybės inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.