Plungė ir Konotopas pasirašė bendradarbiavimo sutartį

2023-09-12

Nuo penktadienio Plungė turi dar vieną partnerį – Ukrainos miestą Konotopą. Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta Žemaičių dailės muziejuje, atkurtoje kunigaikščių Oginskių bibliotekoje. Parašus po šiuo dokumentu padėjo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir Konotopo miesto meras Artem Semenikhin.

„Tada, kai buvome ką tik atgavę Nepriklausomybę, mums padėjo kitos valstybės. Dabar atėjo laikas, kai mes turim padėti. Padėti tiems, kam itin sudėtinga. Karo banga atsirito ir iki mūsų – priglaudėme 400 ukrainiečių, apie šimtas iš jų – mūsų darželius ir mokyklas lankantys vaikai. Padeda ne tik Savivaldybė, bet ir žmonės – visi, kas kiek gali.

Negaliu nepaminėti, kad ši sutartis pasirašoma mums, lietuviams, svarbią dieną – rugsėjo 8-ąją. Dieną, kai 1514 metais Lietuvos kariuomenės Oršos mūšyje nugalėjo Maskvos kariuomenę. Tikiu, kad tokią simbolinę datą pasirašyta sutartis nebus popierinė, ji bus gyva, o mes visomis įmanomomis priemonėmis vieni kitus papildysime “, – prieš pasirašant sutartį kalbėjo Savivaldybės meras Audrius Klišonis.

„Puikiai jaučiuose čia, krašte, kur tokia gera energetika ir tokie puikūs, drąsūs, principingi žmonės. Istorija liudija, kad mūsų valstybės – Lietuva ir Ukraina – niekada nesipyko, jūs visada mus palaikėt, todėl, būdamas čia, noriu ne tik išsakyti visų mūsų meilę Lietuvai, bet ir pažadėti: jeigu, neduok Dieve, jūsų kraštą kada nors ištiktų mūsų likimas, mes net nedvejodami stotume jūsų ginti“, – sakė svečias.

Sutartis, kurios pasirašymui Plungės rajono savivaldybės taryba pritarė liepos 27-ąją, pasirašyta suvokiant, kad Ukraina moka didelę kainą savo piliečių gyvybėmis, aukodama ekonominę ir ekologinę gerovę, gindama civilizuotą pasaulį nuo Rusijos agresijos, suprantant bendradarbiavimo būtinybę, remiantis susiklosčiusiais draugiškais Ukrainos ir Lietuvos santykiais, išreiškiant abipusį susidomėjimą tolimesne dvišalių santykių plėtra ir ilgalaikiu stiprinimu įvairiose veiklos srityse – nuo jaunimo delegacijų mainų iki bendradarbiavimo prekybos, pramonės, investicijų sektoriuose.

Konotopo merui įteikdamas atminimo dovaną, Savivaldybės meras Audrius Klišonis kalbėjo: „Ši menininko sukurta skulptūrėlė vaizduoja Žemę laikančius žmones. Ir jei tik kažkuris nuleis rankas, Žemė nukris. Tad visi kartu laikykime tą Žemę. Be to, noriu padovanoti jums dvi vėliavas – Lietuvos ir Plungės. Ir tikimės, kad, kai mes pas jus atvyksime, tos vėliavos mus pasitiks Konotope. O kad atvyksime – pažadame.“ Pažadą davė ir meras Artem Semenikhin: „Mūsų mieste jau yra Lietuvos gatvė. Pažadu, kad artimiausiu metu turėsime ir Plungės gatvę.“

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.