„Plungė garsiai!“: nuo ekonomikos forumo iki trankių orkestrų maršų

2023-06-08
Plungės miesto šventė ir XVIII Pučiamųjų orkestrų festivalis, Spaudos konferencija 2023-06-08

Artėjant vienam laukiamiausių ir džiugiausių įvykių – Plungės miesto šventei – Savivaldybėje surengta spaudos konferencija, kurios metu vietos žiniasklaidai pristatyta, kas Plungėje vyks birželio 16–18 dienomis. Apie tai, į kokius renginius kviečiami plungiškiai ir miesto svečiai, pasakojo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, vicemeras Žydrūnas Purauskis, Kultūros, turizmo ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Vida Saukalienė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Vaitkuvienė ir, žinoma, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis.

„Plungė garsiai!“ – su tokiu šūkiu šįkart Plungė švęs savo Miesto šventę, kuri prasidės birželio 16-ąją ir tęsis net tris dienas. Bus visko ir daug: nuo ekonomikos forumo, kultūros ir meno premijų įteikimo iki garsiausius šalies pučiamųjų orkestrus suburiančio festivalio ir įspūdingo naktinio Plungės simfoninio orkestro koncerto po atviru dangumi, kunigaikščio Oginskio rūmų prieigose. O kur dar visų laukiama prekybos ir amatų mugė, tūkstančius plungiškių į miesto gatves sutraukianti spalvinga, muzikali ir net sunkiosios technikos garsais riaumojanti įmonių, įstaigų, organizacijų ir festivalio dalyvių eisena, fotografijų ir dailės parodos, pramoginiai koncertai, miesto bendruomenę vienijantis sekmadieninis piknikas… Taigi programa įspūdinga, tad birželio 16–18 dienomis Plungėje apsilankyti tikrai verta!

Pradžiai – apie Plungės verslą ir pramonę

Dešimtis stambių pramonės įmonių skaičiuojantis Plungės rajonas yra vienas Lietuvos pramonės sunkiasvorių, galintis didžiuotis ir turtinga pramonės istorija, ir drąsa įveikti visus ateities iššūkius. Galimybių numatytiems tikslams pasiekti bus ieškoma ekonomikos forume „Plungė 2023: investicijos į tvarią ir inovatyvią pramonę“, kuris prasidės birželio 16 dieną, 9.30 val., ir taps svariu startiniu Plungės miesto šventės renginiu.

Forume, kuris vyks kunigaikščių Oginskių dvaro sodybos žirgyno salėje, laukiame ne tik Plungės, bet ir aplinkinių savivaldybių verslo, visuomenės ir politikos atstovų. Jame aptarsime Žemaitijos regiono ekonominės plėtros scenarijus ir verslo galimybes. Vieną svarbiausių pranešimų skaitys Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Atvyksta ir visas būrys garbių svečių, parengusių pranešimus verslui aktualiomis temomis. Tai – Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotoja Agnė Kazlauskaitė, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vyriausiasis patarėjas Aurimas Antanaitis, Finansų ministerijos Investicijų departamento vyresnysis patarėjas Paulius Baniūnas, Lietuvos banko Makroprudencinės politikos skyriaus vadovė Nijolė Valinskytė, Inovacijų agentūros Regioninės verslo transformacijos skyriaus vadovė Indrė Gendroliūtė-Gerulienė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Informacinių technologijų katedros profesorė Simona Ramanauskaitė, na, o forumo pabaigai – regioninės svarbos projektą įgyvendinančios UAB „Litspringas“ direktoriaus Egidijaus Rapalio verslo sėkmės istorija ir dalyvių diskusija.

Plungės miesto šventė 2023-06, programa

Šviesos, lazeriai ir naktinis koncertas

Pirmąją šventės dieną, birželio 16-ąją, startuos ir XVIII pučiamųjų orkestų festivalis, sukviesiantis apie 400 muzikantų ir apie 100 šokėjų. Gilias ir išskirtines tradicijas turintį festivalį, kurį organizuoja Plungės kultūros centras, Kultūros ministerija yra pripažinusi visos šalies prioritetiniu renginiu, kuriančiu regionų kultūrinį išskirtinumą bei savitumą.

XVIII festivalyje savo pasirodymais plungiškius ir miesto svečius stebins tikri šio žanro grandai: Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras, Karinių jūrų pajėgų, Šiaulių, Plungės, Platelių, Sedos, Vilkaviškio pučiamųjų orkestrai, Kauno miesto orkestras „Ąžuolynas“, Panevėžio rajono brassband „Aukštyn“ ir „Sklepučini“, Panevėžio miesto orkestras „Garsas“, Plungės kultūros centro simfoninis orkestras ir orkestrų choreografinės grupės.

Birželio 16 d. 18 val. festivalio pradžią skelbs išskirtinis koncertas, kuriam jungiasi Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras ir perkusijos ansamblis „Giunter Percussion“. Vėliau – Naujų idėjų kamerinio orkestro „Niko“ pasirodymas, na, o pirmosios šventės dienos finišui – ne tik įspūdinga muzika, bet ir prožektorių bei lazerių šviesomis dėmesį prikaustysiantis specialus Plungės kultūros centro simfoninio orkestro pasirodymas „Nakties muzika“. Visa tai vyks kunigaikščių Oginskių rūmų prieigose.

Garsiai švęsim ir šeštadienį bei sekmadienį

Šeštadienį, birželio 17 dieną, nuo pat ryto visą Plungės centrą „okupuos“ prekybos ir amatų mugė, o koncertinė programa prasidės 13 valandą – Babrungo slėnyje pasirodys ne tik visi XVIII pučiamųjų orkestrų festivalio dalyviai, bet ir pasaulinį pripažinimą pelnęs operos solistas Merūnas Vitulskis. Nuo 14.30 val. pučiamųjų orkestrai ir jų choreografinės grupės plungiškius ir miesto svečius džiugins jau kitose erdvėse – Senamiesčio aikštėje ir prie Florijono paminklo Vytauto gatvėje.

17 val. pučiamųjų orkestrai ir choreografinės grupės įsilies į J. Tumo-Vaižganto gatve atžygiuosiančią tradicinę teatralizuotą eiseną. Joje, be muzikantų, gerą nuotaiką dovanos ir įvairių miesto bei rajono įstaigų, organizacijų, verslo ir pramonės įmonių atstovai. Reginys, kismet žavintis tūkstančius į gatves išėjusių plungiškių, įstabus ne tik muzikos garsais ar šokių žingsneliais, bet ir tuo, kad eisenoje gausu spalvingų balionų, išskirtinių kostiumų, įvairios atributikos, signalizuojančių specialiųjų automobilių, riaumojančių motociklų, traktorių ir net vilkikų. Tad reginys išties įspūdingas.

Tądien šurmulio netrūks įvairiausiose miesto erdvėse: prisistatys kaimo bendruomenės, vyks futbolo turnyras, veiks „Fotoalėja“ ir daug įvairių parodų, bus organizuojamos ekskursijos ir t. t.

Na, o vakare, nuo 18 val., – didysis šventės koncertas „Plungė garsiai!“, kuriame vėl skambės orkestrų maršai, dainuos tenoras Merūnas Vitulskis, pasirodys visiems pukiai žinomos grupės „Žemaitukai“, „G&G Sindikatas“, Vaidas Baumila, plungiškis didžėjus Paul Carlos.

Birželio 18-ąją, sekmadienį, – jau tradiciniu tampantis ir gausų būrį žmonių sukviečiantis bendruomenių piknikas, daug koncertų, bendrai visų atlikta daina ir geras laikas su visa miesto bendruomene.

Taigi birželio 16–18 dienomis susitinkame Plungėje ir švenčiame garsiai!

Ačiū Sauliui Narkui už nuotraukas. Plačiau apie visus renginius – plakate (atsisiųsti »).

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.