Plungė aidėjo nuo  XVIII-ojo pučiamųjų orkestrų festivalio renginių

2023-06-23

Birželio 16-18 dienomis Plungėje vyko miesto šventės ir pučiamųjų orkestrų festivalio renginiai. Plungės kultūros centro iniciatyva į Plungę suvyko per 700 muzikantų, šokėjų ir dainininkų iš visos Lietuvos, kad miestas suskambėtų itin garsiai.

Festivalio dienomis plungiškius ir miesto svečius stebino specialiai paruošti ir sukurti inovatyvūs šviesų ir lazerių šou, Lietuvos simfoninio pučiamųjų orkestro ir perkusijos ansamblio „Giunter Percussion“ koncertas, operos solisto Merūno, Plungės kultūros centro kolektyvų: simfoninio orkestro ,,Eglės baleto studijos“ ir kitų kolektyvų koncertai. Pučiamųjų orkestrai ir jų choreografinės grupės pristatė bendrus kūrinius, solinius pasirodymus, dalyvavo eisenoje bei didžiajame vakaro koncerte ,,Plungė garsiai“, kur atliko ne tik garsiausius savo pasirodymus, jungtinį repertuarą, bet ir kūrinį su pasaulinį pripažinimą pelniusiu operos solistu Merūnu Vitulskiu.

XVIII-ajame Pučiamųjų orkestrų festivalyje dalyvavo: Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestras, Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras, Šiaulių pučiamųjų orkestras ir jų choreografinės grupės, Panevėžio rajono Naujamiesčio kultūros centro – Dailės galerijos vario dūdų orkestras „Aukštyn“ ir šokio grupė ,,Fiva“, Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestras ,,Garsas“, Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Griaustinis“ ir šokių studija ,,Saulė“, Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras „Sklepučini”, choreografinė šokių grupė ,,Salida“, šokėjų grupės iš Tauragės ir Gargždų bei jungtinis Plungės kultūros centro, Plungės meno mokyklos ir Platelių meno mokyklos orkestras su jungtine choreografine grupe.

Plungės kultūros centro organizuojamas pučiamųjų orkestrų festivalis yra gilias muzikines Plungės tradicijas tęsiantis projektas, kuriantis regionų kultūrinį išskirtinumą bei suteikiantis savitumo. Orkestrų festivalis reikšmingas kaip dainų šventės tradicijos tęsėjas ir Lietuvos respublikos Kultūros ministerijos yra pripažintas visos šalies prioritetiniu renginiu. Pučiamųjų orkestrų festivalio projekto vadovas – kultūros centro direktorius Romas Matulis.

Dėkojame visiems ypatingiesiems XVIII-ojo pučiamųjų orkestrų festivalio dalyviams, vadovams, dirigentams, draugams, partneriams, rėmėjams, savanoriams ir gausiam būriui žiūrovų iš visos Lietuvos. Už finansinę pagalbą kuriant ir įgyvendinant festivalio renginių idėjas dėkojame Lietuvos kultūros tarybai ir Plungės rajono savivaldybei.

Plungės kultūros centro informacija.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.