Plateliuose vyko turizmo forumas „Naujas turizmo sezonas su gerąja patirtimi“

2017-04-26

Balandžio 21 d. Platelių dvaro svirne vyko Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos organizuotas turizmo forumas „Naujas turizmo sezonas su gerąja patirtimi“, kuriame dalyvavo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Žemaitijos nacionalinio parko paslaugų ir produktų teikėjai, svečiai iš Klaipėdos rajono ir Plungės turizmo informacijos centrų, internetinio portalo www.pamatykLietuvoje.lt įkūrėjas Arvydas Dotas, Parko direkcijos darbuotojai, kiti suinteresuoti asmenys.

Visus susirinkusiuosius pasveikino Žemaitijos nacionalinio parko direktorius Ramūnas Lydis.

Plungės rajono savivaldybės meras A. Klišonis pasidžiaugė aktyviai vystoma turizmo veikla Plungės mieste ir rajone, palinkėjo visiems sėkmės, dar labiau garsinant Plungės kraštą.

Apie savo gerą patirtį Pamario turizmo klasteryje papasakojo šio klasterio vadovė bei Klaipėdos turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė. Pamario turizmo klasteris – asociacija, sujungusi 20 turizmo paslaugas teikiančių įmonių, įstaigų ir fizinių asmenų Klaipėdos ir Šilutės rajonuose. Yra sudaryti turizmo paslaugų paketai, kurie siūlomi turistams. Ypač populiari edukacinė pramoginė programa „Žuvies kelias“, taip pat paplaukiojimai pramoginiais laivais, ekskursijos, apgyvendinimas ir konferencijos, aktyvios pramogos.

Projekto www.pamatykLietuvoje.lt vadovas Arvydas Dotas papasakojo, kad savo veiklą pradėjo nuo savo šeimos 4 narių, po to prisijungė dar keturi artimi draugai, dabar darbuojasi dešimt žmonių. Pagal specialybę programuotojas, pats mėgstantis daug keliauti ir viskuo domėtis, A. Dotas, pristatydamas pranešimą „Kaip patekti į keliautojų akis, mintis ir kelionių maršrutus“, kvietė visus dalytis gerąja savo keliavimo patirtimi po Lietuvą, kurioje yra tikrai daug ko įdomaus pamatyti.  

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos projekto vadovė Viktorija Rumšaitė supažindino su interreg V-A Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos įgyvendinamo projekto „Darnaus kietųjų lapuočių miškų vystymas – darnaus turizmo vystymo praktika“ („Attractive hardwoods“) veiklomis. Vienas iš tokių projekto darbų – naujo ŽNPD tinklalapio sukūrimas dar šių metų pavasario pabaigoje.

Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vedėjo pavaduotoja Aldona Kuprelytė pristatė užbaigtą Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centro projektą, pasidalijo mintimis apie senųjų žemaičių tradicijų bei amatų mokymo naudą, pasidžiaugė, kad, užbaigus projektą, Tradicinių amatų centre yra sudarytos visos sąlygos ne tik susipažinti, bet ir mokytis tradicinių amatų: tam centro mansardoje įrengti keli kambariai, vienu metu talpinantys 13 žmonių, norinčių rimčiau mokytis amatų ir čia apsistoti.

Apie konkrečias jau pradėtas teikti paslaugas kalbėjo Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Rovena Augustinė. Iš jau nuveiktų darbų ir pradėtų teikti paslaugų galima spręsti, kad Tradicinių amatų centras taps populiarus tarp ugdymo įstaigų. Jau dabar pastebimas jų suaktyvėjimas ir noras dalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose.

Nuoširdžiai apie savo įsteigtą ekologinį žemaičių ūkį „Bajorkaimio pievos“ Šarnelės kaime, netoli Žemaičių Kalvarijos, kalbėjo Gintautė Kazlauskienė. Buvusi pedagogė ir socialinė darbuotoja pradėjo nuo dviejų ožkelių, o šiuo metu, pasak jos, ūkyje yra apie 15 ožkų ir tiek pat ožiukų. Be to, dar viena žemaitukų veislės labai taikaus būdo kumelė Kaštonė su kumeliuku. Iš ožkų pieno Gintautė daro fermentinius sūrius ir jais vaišina atvykusiuosius. Galima užsisakyti edukacinę programą ir susipažinti su sūrių gamyba, taip pat jų įsigyti, pabendrauti su jaukiais ūkio gyventojais, juos paglostyti. Ūkio savininkė teigė, kad ožkos – labai jautrūs gyvūnai – jaučia žmonių nuotaikas; jos ypač nemėgsta išgėrusių žmonių. Ožkų gyvenimą šiame ūkyje iliustravo pačios Gintautės meniškai padarytos nuotraukos. O ir sūrius iš ožkų pieno reikia gaminti su gera nuotaika ir meile. Dažniausiai šeimininkė tai daro vėlai vakare, skambant mėgstamai muzikai. Gintautės pagamintų sūrių ragavo ir forumo dalyviai.

Plungės turizmo informacijos centro 2017 m. veiklas pristatė šio centro vadybininkė Kristina Narkutė-Beniušienė, o šio centro direktorė Sandra Kasmauskienė padėkojo Žemaitijos nacionalinio parko direkcijai ir kitiems už bendradarbiavimą turizmo srityje, pateikiant informaciją Turizmo departamentui ir kitoms suinteresuotoms organizacijoms bei asmenims.  

Apie Žemaitijos kaimo turizmo asociacijos 2017 m. veiklas kalbėjo šios asociacijos pirmininkė Jurgita Krištupienė.

Pabendravę, pasidžiaugę vieni kitų darbais, šio turizmo forumo dalyviai išsiskirstė, vildamiesi gerų vasaros orų ir dar daugiau lankytojų Žemaitijos nacionaliniame parke.

 

Lankytojų aptarnavimo skyriaus gidė Aušra Brazdeikytė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.