Plateliuose susitiko Plungės rajono savivaldybės mokyklų savivaldų lyderiai

2015-03-31

         Kovo 20 dieną Platelių gimnazijoje į vyko Plungės rajono mokyklų savivaldų lyderių susitikimas. Dalyvavo Plungės  „Saulės“ gimnazijos, Senamiesčio,  „Ryto“, Akademiko Adolfo Jucio pagrindinių mokyklų, Technologijų ir verslo mokyklos,  Alsėdžių ir Platelių gimnazijų atstovai.

         Atvykus svečiams, apžiūrėjome Platelių universalaus daugiafunkcio centro (UDC) patalpas.  Platelių UDC paskirtis – tenkinti Platelių gyvenvietėje gyvenančių vaikų ir suaugusių asmenų švietimo, kultūros, savišvietos poreikius bei organizuoti socialinės rizikos šeimų vaikų ir paauglių užimtumą po pamokų. Platelių UDC veiklos sritys – ikimokyklinis ir priešmokyklinis, neformalusis vaikų ir suaugusiųjų švietimas. Esame dėkingi direktorei Astai Plataunienei už šiltą sutikimą bei trumpą, bet turiningą ekskursiją.  

         Vėliau apžiūrėjome Platelių gimnaziją, pašokome, užkandome. Sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorė Regina Rubinienė, Plungės rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė ir lyderių grupės koordinatorė Dalia Uščinienė.

         Trumpai tarpusavyje susipažinome ir ėmėmės svarbiausio dienos tikslo – diskutavome apie bendras mokyklų problemas.  Buvo pristatyta Lietuvos moksleivių parlamento veikla, ateities renginiai, planai, iš kurių kilo puiki diskusija. Aptartas vaistų dalijimo mokyklose klausimas, argumentų už vaistų davimą buvo mažiau nei prieš. Tad padaryta išvada, kad jų mokyklose nereikia. Iš šio klausimo išplaukė kita diskusija – apie sveikatos specialistų naudą mokykloje: ar jie atlieka savo funkcijas, kas turi suteikti pirmąją pagalbą, galiausiai kalbėta apie patiems mokiniams reikalingus pirmosios pagalbos suteikimo  kursus. Neužmirštas ir mokyklų valgyklų klausimas. Pasirodo, kad  ne vienos mokyklos mokiniai gali pasiskųsti netinkamu maistu – kainos neatitinka kokybės, maistas būna nepanašus į maistą, nesilaikoma higienos reikalavimų. Nuspręsta kreiptis į savivaldas,  joms – į direktorius. Taip pat pasiūlyta kaupti informaciją, nuotraukas, kuriomis galėtų į rodyti išsakytus nusiskundimus. Ir prieita prie paties didžiausio ir svarbiausio klausimo – mokyklos mokinių tarybų veiklos. Mokyklose šis organas vadinamas vis kitaip, tačiau jų visų funkcija ta pati. Bet iškelta problema – blogas mokinių informavimas ir supratimas apie tarybą, jos veiklą ir galią, lengvas ar per sunkus, nesąžiningas patekimas, prisijungimas, mokytojų, direktorių netinkamas požiūris, neatsižvelgimas, neišklausymas. O visa tai sukelia netinkamą darbą, mažina pasiekimus, rezultatus.

         Susitikimo pabaigoje kiekvienas mokinys išsakė savo nuomonę apie turiningą dieną, ir visi bendrai nutarėme, kad tokius susitikimus reikia organizuoti ir toliau – susitikti ir aptarti problemas bei pasidžiaugti laimėjimais. Nuo šiol tokie susitikimai bus organizuojami kiekvieną mėnesį . Kitas „suvažiavimas“ laukia Alsėdžiuose.

         Be to, labai sveikintina, kad Savivaldybės meras Audrius Klišonis pritarė jaunimo iniciatyvai kiekvieno mėnesio paskutinės savaitės penktadienį susitikti su jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų, mokinių savivaldų atstovais.

 

Eglė Viliutė,
Lietuvos mokinių parlamento narė

 
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.