Plateliuose nuskambėjo folkloro festivalis „Oi, platos platos Plateliu valsčelios“

2013-08-01

 

    Liepos pabaiga Plateliuose miestelio gyventojus ir svečius nudžiugino įvairiais renginiais – spalvingais, linksmais, tradiciniais ir naujais. Sekmadienį, liepos 28 d., vyko folkloro festivalis „Oi, platos platos Plateliu valsčelios“. Liaudies muzikos ir tradicijų šventė vyko gimnazijos kiemelyje, kuris po renovacijos tapo ypač jaukiu ir puikiai tiko sumanytam renginiui. Festivalį organizavo VO Platelių bendruomenė ir renginio idėjos autorius Aivaras Alminas. Renginys įgyvendintas pagal VVG projektą „Platelių bendruomenės tautinės savimonės puoselėjimas Platelių savivaldos 220 metų šviesoje“. Organizatoriams nuoširdžiai talkino Žemaitijos nacionalinio parko direkcija ir ansamblis „Platelee“, Platelių seniūnija, kultūros namai, gimnazija.

    Plateliškiams darbo netrūko, nes sugužėjo išties nemažas būrys svetelių iš visų pusių. Į festivalį atvyko Skuodo kultūros centro folkloro ansamblis „Vereta“, Barstyčių kultūros namų folkloro ansamblis „Barstytee“, Sedos kultūros centro folkloro ansamblis „Rėmolee“, Mažeikių kultūros centro folkloro ansambliai „Alksna“ ir „Alksnioka“, Ignalinos krašto folkloro ansamblis „Čiulbutė“, Vištyčio regioninio parko folkloro ansamblis „Šilojai“, dainų ir šokių ansamblis „Lubenka“ (Lenkija) ir šventės šeimininkai –  Žemaitijos nacionalinio parko ansamblis „Platelee“.

    Visi kolektyvai buvo labai įvairūs ir įdomūs. Kiekvienas dainavo savo krašto dainas, vieną už kitą gražesnes, šoko trankius šokius, buvo pasipuošę skirtingais, savo regiono drabužiais.  Plateliškiai džiaugėsi ir tolimiausiais svečiais iš Liubenijos, kurie išsiskyrė savo temperamentu ir pristatė šalies, kurioje gyvena, kultūrą. Festivalio metu buvo demonstruojami ir senieji amatai. Šventės dalyviai galėjo išbandyti kalvystės darbus, kurių mokė kalvis Virginijus Mikuckis, bei medžio drožybos su meistru Vytautu Jaugėla. Tie, kas išdrįso išbandyti savo jėgas, šventės pabaigoje džiaugėsi pirmaisiais dirbiniais. 

    Susirinkusius svečius šventės šeimininkai vaišino žemaitišku šiupiniu, kurį virė puiki gaspadinė Rita Zaborienė, ir namine gira, padaryta Rimutės Barsteikienės. Po ansamblių pasirodymų kolektyvai susirinkusiuosius kvietė kartu pašokti, mokė kiekvienas savo krašto šokių, ratelių, kalbėjo kiekvienas sava tarme, ir gražu buvo žiūrėti į šitą  tradicijų gausybę, kaip marga juosta jungiančią mus su jau paėjusiais laikais.

Aliona Alminienė


Nuotraukose:
dainų ir šokių ansamblis „Lubenka“ (Lenkija),
kalvis Virginijus Mikuckis su mokiniais.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.