Plateliuose bus steigiamas universalus daugiafunkcis centras

2013-02-12

 

         Šiuo metu Platelių miestelio švietimo paslaugos nėra prieinamos visoms vartotojų grupėms (kai kurių paslaugų teikiama mažai, ne visa  infrastruktūra pritaikyta neį galiesiems, dalis infrastruktūros yra blogos būklės). Platelių miestelyje nėra sudarytų sąlygų visų amžiaus grupių asmenims, turintiems skirtingus švietimo poreikius, dalyvauti švietimo sistemoje. Neformaliojo suaugusiųjų švietimo programos organizuojamos epizodiškai, kadangi nėra tą veiklą koordinuojančio centro ar asmens, nėra tam skirtų patalpų. Įvairaus amžiaus gyventojų grupių švietimo paslaugų poreikis nėra patenkinamas.  Todėl Plungės rajono savivaldybės Platelių miestelyje numatoma į kurti universalų daugiafunkcį centrą (UDC) dabartinio Platelių lopšelio-darželio (Mokyklos g. 1, Plateliai) pastate, modernizuojant pastatą ir į sigyjant visą UDC veiklai reikalingą į rangą bei baldus. Platelių UDC teiks į vairias paslaugas vaikams ir kitoms vietos bendruomenės socialinėms grupėms. Centras padės spręsti švietimo paslaugų prieinamumo ir kokybės problemas, padės kaimo vietovėse gyvenantiems asmenims integruotis į darbo rinką, stiprins miestelio bendruomenę, čia veikiančias nevyriausybines organizacijas, iniciatyvines piliečių grupes.

         Plungės rajono savivaldybės administracija ir viešoji į staiga Centrinė projektų valdymo agentūra 2012 m. vasario 7 d. pasirašė Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 2 prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ į gyvendinimo priemonės VP3-2.2-ŠMM-04-R „Universalių daugiafunkcių centrų kaimo vietovėse steigimas“ projekto „Universalaus daugiafunkcio centro Plateliuose steigimas“ finansavimo ir administravimo sutartį Nr. VP3-2.2-ŠMM-04-R-81-001/BT6-01-56.

         Projekto tikslas – kurti, diegti ir plėtoti modernią švietimo ir socialinių paslaugų, skirtų į vairaus amžiaus gyventojams, infrastruktūrą Plungės rajone –  ir uždavinys –  universalaus daugiafunkcio centro į kūrimas Plungės rajono Platelių miestelyje – atitinka priemonės „Universalių daugiafunkcių centrų kaimo vietovėse steigimas“ tikslą – „Spręsti nepakankamos švietimo ir socialinių paslaugų kokybės, pasiūlos ir prieinamumo kaimo vietovėse problemą – kurti, diegti ir plėtoti modernią švietimo ir socialinių paslaugų, skirtų į vairaus amžiaus gyventojų grupėms ir jų poreikiams, infrastruktūrą“.

         Šiuo metu vykdomi rangos darbai, kuriuos iki 2013 m. birželio 25 d. turi atlikti UAB „Virdaleka“.

         Bendra projekto vertė – apie 1 998 tūkst. Lt.

         Projekto į gyvendinimo pradžia – 2012 m. vasario 7 d., pabaiga – 2014 m. sausio 31 d.

 

Savivaldybės inf.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.