Plateliškų laimėjimai tarptautiniame konkurse

2013-06-17

Vasaros pradžia jauniesiems muzikantams prasidėjo ypatingu įvykiu. Vaikai, grojantys fortepijonu, smuiku, pučiamaisiais ir kitais instrumentais, rinkosi birželio 7-9 dienomis į tarptautinį konkursą „Gradus ad Parnassum“, kuris jau penktą kartą vyko Kaune. Apie šį konkursą vertinimo komisijos narys profesorius S. Sondeckis rašė: „Muzikos deivės Euterpės trauka ypatinga. Vaikystėje pažinusiems muzikos galią sunku atsispirti, ji kviečia vis aukštyn ir aukštyn. Laimingi vaikai, kurių šeima, tėvai, mokytojai supranta muzikos reikšmę jaunos asmenybės ugdyme, taip reikalingą aukštos vidinės kultūros, plataus akiračio, kilnių emocijų žmogui. Bendrauti spalvingoje melodijų, ritmų, harmonijų pynėje yra laimė visiems, kurie gali džiaugtis mokydamiesi ir draugaudami su garsų pasauliu“.

Iš tiesų, daugybė talentingų vaikų net iš septynių šalių džiugino ir komisijos narius, ir klausytojus. Savo mokyklą šiame konkurse pristatė ir Platelių meno mokyklos trombonininkas Adrijus Alminas (mokyt. A. Alminas, koncertm. A. Alminienė). Jis varžėsi pučiamųjų instrumentų grupėje. Šios grupės vertinimo komisijoje dirbo prof. V. Gelgotas, tarptautinių konkursų laureatas, voltornininkas, Latvijos J. Vitolio muzikos akademijos dėstytojas G. Evelons, Kauno J. Gruodžio konservatorijos direktorius K. Bliujus. Jaunajm Platelių meno mokyklos trombonininkui teko konkuruoti su stipriais varžovais iš Lietuvos ir kitų šalių, turinčiais jau nemažą konkursinę patirtį. Tačiau šis konkursas jam buvo labai sėkmingas. Komisija Adrijui Alminui skyrė pirmą vietą ir teisę groti laureatų koncerte Kauno filharmonijoje.

Daug gražių prisiminimų parsivežta iš konkurso, nes muzika praskaidrina kasdienybę, pagražina gyvenimą ir padeda tobulėti.

Platelių meno mokyklos informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.