Plateliškiai -„Tramtatulio 2017“ laureatai ir diplomantai

2017-05-10

 

Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas į respublikinį ratą Kaune balandžio 29 ir  30 dienomis sukvietė jaunuosius tautinės kultūros puoselėtojus iš visos šalies. Tai buvo didžiulė šventė ir vaikams, ir mokytojams, ir tėveliams, ir, be abejo, vertinimo komisijai. Išgirsti tiek daug vaikų, puoselėjančių savo krašto tautinį paveldą, yra be galo džiugu. Šiandieną, informacinių technologijų amžiuje, senoji senolių  išmintis suprantama gal kiek kitaip, bet savo vertės ji vis dėlto nepraranda.  Per dainas, kalbą, muziką mes tartum bendraujame su jau išėjusiais mūsų protėviais ir semiamės stiprybės iš turtingo jų dvasinio palikimo.

Nuotraukoje iš kairės: Jonas Šatkauskas, Adrijus Alminas, Kotryna Kuliešiūtė, Nojus Kuliešius, Austėja Alminaitė, Agnė Sidabraitė, mokytojai Aivaras ir Aliona Alminai, Paulina Šatkauskaitė

„Tramtatulio“ dalyviai – tai vaikai ir moksleiviai, kurie įvairiose amžiaus kategorijose rungiasi dainavimo, instrumentinės muzikos ir pasakojamosios tautosakos žanruose. Dalyviai atlieka autentišką savo regiono folklorą. Šių metų konkurse dalyvavo labai didelis skaičius atlikėjų. Vietiniuose turuose jų buvo per 1000, į respublikinį ratą atrinkti tik 242 vaikai. Džiaugiamės, kad tarp jų buvo ir jaunieji Platelių gimnazijos dainininkai. Tai berniukų tercetas –  Adrijus Alminas, Nojus Laurynas Kuliešius ir Jonas Šatkauskas; mergaičių tercetas – Agnė Sidabraitė, Kotryna Elzė Kuliešiūtė, Austėja Alminaitė bei šeimyninis duetas – Paulina  ir Jonas Šatkauskai. Jaunuosius folkloro puoselėtojus ruošė mokytojai Aliona ir Aivaras Alminai.  

Iš visų respublikinio rato dalyvių buvo atrinkta 50 laureatų. Tarp jų – ir berniukų tercetas Adrijus, Nojus ir Jonas. Konkurso diplomantų komisija skyrė 46. Jų gretose – Platelių gimnazijos mergaičių tercetas Agnė, Kotryna ir Austėja.

Graži „Tramtatulio“ tradicija yra  laureatų  garso įrašai  ir kompaktinės plokštelės išleidimas. Visi minėti nugalėtojai pakviesti į laureatų ir diplomantų pagerbimo šventę Kernavėje, kuri vyks birželio 4 d.

 

Platelių gimnazijos formacija                                                               

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.