Plateliai Lietuvos mažosios kultūros sostinės titulą perdavė Ryškėnams

2023-12-14

Šeštadienį Platelių kultūros centre nuskambėjo paskutinieji projekto „Plateliai – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2023“ akordai. Pasidžiaugę prasmingomis šių metų veiklomis ir padėkoję visiems, kas prie jų prisidėjo, plateliškiai Mažosios kultūros sostinės titulą perdavė Telšių rajono Ryškėnų miestelio bendruomenei.

Plungės rajono savivaldybės vardu plateliškius, visus metus garbingai nešusius Lietuvos mažosios kultūros sostinės vėliavą, sveikino Plungės rajono savivaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis ir Savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis.

„Plateliškių bendruomenė šiemet tapo ta bendruomene, kurią jungia ne tik kultūrinė dvasia, bet ir ypatinga draugystė. Jūs visus metus darėt įvairiausius projektus, organizavot renginius, savo kasdienybę piešėt įvairiausiomis spalvomis ir skleidėte emociją, kad Plateliai – tai namai, spinduliuojantys draugystę, bendrystę, šilumą. Linkiu, kad tos emocijos, kurias patyrėt šiemet, nesibaigtų, kad ir ateinančiais metais netrūktų idėjų, veiklų ir gražių akimirkų“, – linkėjo vicemeras Žydrūnas Purauskis.

„Nesvarbu, kad nebenešite Mažosios kultūros sostinės vėliavos, bet ir toliau būkite taip pat garsiai girdimi, gerai matomi, sklidini idėjų. Tikrai aukštai pakėlėte kultūros kartelę, taip ją ir laikykit. Ir toliau būkit kultūros nešėjais“, – į plateliškius kreipėsi Savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis.

Aktyviausiai prie projekto prisidėjusiems plateliškiams įteiktos padėkos, kurias pasirašė Savivaldybės meras Audrius Klišonis. Tarp pagerbtųjų – pagrindiniai projekto varikliai – Platelių seniūnas Robertas Šimkus ir Platelių bendruomenės pirmininkė Rigonda Pereverzeva. Nuoširdus ačiū tartas ir Platelių šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos klebonui Klemensui Jaraminui, Liepijų mokyklos direktorei Erikai Laurinaitienei, Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Platelių filialo darbuotojams Alionai ir Aivarui Alminams, Platelių meno mokyklos direktoriui Linui Senkui, Platelių miestelio bibliotekos bibliotekininkei Aušrai Vilienei, Žemaitijos nacionalinio parko direktoriui Ramūnui Lydžiui.

Visiems padėkota už kūrybines idėjas, gražias iniciatyvas, entuziazmą, neatlygintiną darbą ir bendrystės puoselėjimą  įgyvendinant projektą „Plateliai – mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2023“.

Plateliškiai ir patys dėkojo visiems, kas neliko abejingas šiam įpareigojančiam projektui ir jo veikloms, kas prisidėjo idėjomis, darbais ar finansais. O tų pagelbėjusių – kelios dešimtys.

Ekrane rodytos nuotraukos ir vaizdo įrašai rodė, kad metai išties buvo labai turiningi, prasmingi, darbingi: Vasario 16-ąją paskelbta projekto pradžia, vėliau – Užgavėnės, Jurginės, Platelių parapijos 500-metis, Joninės, tūkstančius žmonių sutraukusios Petrinės ir „Gervazo dūzgės“, „Baltoji vakarienė“, pėsčiųjų žygis, muzikavimas ant vandens, Platelių kamerinės muzikos festivalis ir daugybė kitų aukšto lygio kultūrinių įvykių.

Ir projekto uždarymo vakarą visus žavėjo pačių plateliškių atliekamos dainos, muzika, salėje ošęs muzikinis fontanas ir pačioje renginio pabaigoje visus puikiai nuteikusi retro swing grupė  „Kartą Amerikoje“.

Ačiū, plateliškiai, už kultūros, meno ir tradicijų turtingus metus!

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.