Pirmoji Mildos šventė Plungėje atskleis aštuntą pasaulio stebuklą!

2015-04-29           Gegužės 15 dieną Plungės kultūros centras miestelėnus ir svečius sukvies į šventę ,,Mildos sodas“, kuri vyks  Babrungo slėnyje, parke prie laikrodinės ir Senamiesčio aikštėje.  Visos teritorijos, kuriose vyks renginys, skendės ypatingoje rojaus atmosferoje, kurioje pasirodys netikėti  šokių duetai, muzikuojančios šeimos, šventės dalyviai turės teisę rinkti originaliausią deivės Mildos kostiumą, veiks išskirtinis restoranas ,,Laimės skonis“, lauko kino pramoga, su vaikais bendraus profesionalūs teatro ir cirko artistai, grupės ,,Kraft“, ,,T&K Duo“ ir kt. Visų šventės dalyvių lauks ir daugiau įvairių pikantiškų staigmenų ir sumanymų!

          Kuo toliau, tuo labiau mylime svetimas kalbas, svetimas šalis, svetimas tradicijas ir nusigręžiame nuo savų. O juk žmogus, nemylintis savo šaknų, savo artimo, savo tėvynės, negali deramai suprasti ir mylėti kitų. Taigi, mūsų Mildos diena yra meilės ne tik savam, bet ir svetimam pagrindas. Lietuvis prašė meilės, santuokos gerovės ir vaisingumo Mildos, o ne šv. Valentino. Ne atsitiktinai balandžio mėnuo seniau vadintas mildviniu, o gegužė – milčiumi. Puoselėkime savo šaknis, bendrą draugystės ir meilės sodą!

          Siekdamas atgaivinti nepaprastai lietuviams artimas Mildos šventės tradicijas, Plungės kultūros centras kviečia visas Plungės (ir ne tik) šeimas aktyviai prisidėti prie ,,Mildos sodo” atmosferos kūrimo. Šventėje, priešingai negu įprasta, nerasite kėdžių ar suolelių. Tiesiog susiruoškite į bendrą pikniką ant žolės su šviesiais apdarais, lauknešėliu ir viskuo, ko, Jūsų nuomone, gali prireikti vakarojant, atsargai nepamirškite ir skėčių ar lietpalčių. Organizatoriai juokauja, jog iš meilės pražydęs parkas drąsiai taptų aštuntuoju pasaulio stebuklu.

          Organizatoriai linki  lietuviškai švęsti mūsų meilės dieną ir nebijoti, kad ko nors pristingame istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose, juk dar nepraradome paties meilės jausmo, žadinančio vaizduotę, uždegančio kūrybingumą. ,,Kam mums, lietuviams, šaltą vasarį švęsti įsimylėjėlių – Šventojo Valentino – dieną, jei šiltą gegužės 13-ą turime seną gražią meilės deivės Mildos šventę“,- sako dvi žymios etnologės – Diana Martinaitienė ir Daiva Šeškauskaitė.

 

Plungės kultūros centro informacija


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.