Pirmieji Plungės baseino metai

2024-06-11

Balandžio viduryje Plungės baseinas atšventė 1-ąjį savo gimtadienį, tad Plungės sporto ir rekreacijos centro direktorius Alvydas Viršilas Savivaldybės tarybos komitetams ir visai tarybai pristatė pirmųjų metų rezultatus. Skaičiai rodo, kad baseinas plungiškiams labai reikalingas.

Alvydas Viršilas baseino veiklos rezultatus pristatė Savivaldybės tarybai
Alvydas Viršilas baseino veiklos rezultatus pristatė Savivaldybės tarybai

Kaip akcentavo Plungės SRC vadovas, per pirmuosius veiklos metus baseine apsilankė 60 tūkstančių žmonių. Pats pikas – gruodis, sausis, vasaris. Dabar, šiltuoju metų laiku, lankytojų kiek sumažėję – panašu, kad žmonės linkę daugiau laiko praleisti gryname ore.

Pagal savaitės dienas lankomiausios – trečiadieniai ir savaitgaliai. Priežastis – tomis dienomis veikia ir pirtys. Pasak A. Viršilo, pirtis bandyta kurti ir antradieniais, tačiau tai nepasiteisino: žmonės jau įpratę „pirtintis“ ir su bendraminčiais susitikti trečiadieniais, o įpročius keisti sudėtinga.

Kadangi lankytojų baseine daug, kad patekti į jį, tekdavo ir eilėje palaukti. Pasak Plungės SRC direktoriaus, čia labai pagelbėjo galimybė internetu sužinoti, koks baseino užimtumas einamuoju laiku.

Nuo spalio mėnesį Plungės baseinas įgyvendino visų rajono antrokų mokymo plaukti programą. Tad kiekvieną antradienį baseine krykštaudavo apie 300 mokinukų. Kad mokytis plaukti jiems būtų saugu, baseine buvo įrengta speciali platforma. Mokyklų indėlis – atvežti moksleivius, Savivaldybės – skirti lėšų trenerių atlyginimas. „Į antrokų mokymo plaukti programą vos spėjome, finansavimą gavome 141 mokiniui, o sąrašuose – 345. Tad kitiems lėšų skyrė Savivaldybė. Šiemet programa bus tęsiama, konkurencija didelė, tad didesnė suma nenusimato“, – pasakojo Alvydas Viršilas.

Beje, plaukti mokėsi ne tik antrokai, bet ir 60 darželinukų, lankančių kaimo ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Plungės SRC įsteigė labai greit išpopuliarėjusią naują sporto šaką – plaukimą. Suaugusieji noriai lankė grupines ir individualias treniruotes, mankštas.

Baseinas nuolat turi apie 100 nuolatinių lankytojų (įsigijusių abonementą). Labai pasiteisino dovanų kuponai, kurie perkamiausi buvo prieš Kalėdas.

Plungės baseino pajamos per 2023 m. ir 2024 m. I ketvirtį – 665 979 eurai (iš visų finansavimo šaltinių), pačių uždirbtos pajamos – 365 379 eurai. Išlaidos – 550 446 eurai. Didžiausią dalį jų sudaro darbo užmokestis (apie 240 tūkst. eurų), komunaliniai patarnavimai (apie 196 tūkst. eurų). 

Planuose: kūdikių mankšta, pirtininkų programa, pramoginiai renginiai, atskiros interneto svetainės sukūrimas, prekyba plaukimo inventoriumi ir t. t.

Didžiausias laukiantis iššūkis – liepą baseino pastatas turėtų būti jungiamas su dabar statoma sporto sale. Tą mėnesį baseinas nedirbs. Plungės SRC direktorius pasidžiaugė puikia baseino darbuotojų komanda ir su visais iššūkiais susidorojančia baseino vadove Aiste Daukšiene.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.