Pirmieji grupinio gyvenimo namai jau pastatyti

2023-08-18

Grupinio gyvenimo namai, Rasytės g.Pernai liepą Plungės rajono savivaldybė ir UAB „Diržė“ pasirašė rangos darbų sutartį dėl grupinio gyvenimo namų statybos Rasytės gatvėje, Plungėje. Praėjus metams pastatas jau gali priimti gyventojus. Beliko sumontuoti baldus, buitinę techniką ir pan.

Naująjį pastatą apžiūrėjo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis, pavaduotoja Jovita Šumskienė, atsakingų skyrių, rangovo, techninės priežiūros atstovai.

Priminsime, kad Plungėje statomi dveji grupinio gyvenimo namai – Rasytės g. ir Mendeno g. (ten dar vyksta statybos). Tokios paskirties statiniai auga ne tik Plungėje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Šie projektai įgyvendinami vykdant žmonių su negalia globos pertvarką – siekiama, kad kuo daugiau neįgaliųjų gyventų ne institucijose, o namų aplinką primenančiuose grupinio gyvenimo namuose.

Naujuosiuose namuose bus įkurdinti darbingo amžiaus žmonės, turintys proto ar psichikos negalią. Tokie, kurie bent iš dalies gali savimi pasirūpinti: pasigaminti valgyti, susitvarkyti kambarį, išsiskalbti rūbus. Grupinio gyvenimo namuose jie bus skatinami gyventi savarankiškai, bet sulauks ir pagalbos – 24 valandas per parą septynias dienas per savaitę su jais gyvens prižiūrėtojai (dieną du, naktį – vienas), bus rūpinamasi jų užimtumu.

Grupinio gyvenimo namuose, kuriuose vienu metu gali gyventi dešimt neįgaliųjų, įrengti vienviečiai ir dviviečiai kambariai, prie jų – sanitariniai mazgai (dušai, tualetai). Savarankiškumo, bendravimo ir bendradarbiavimo jie mokysis triūsdami bendroje virtuvėje, bendroje erdvėje leisdami laisvalaikį.

Įgyvendinant pertvarką, siekiama atsisakyti globos institucijų, viena iš jų – Dūseikių socialinės globos namai, kuriuose globojami ir plungiškiai. Atidarius grupinio gyvenimo namus Plungėje, mūsų rajono gyventojai  persikels čia ir gyvens taip lyg gyventų savo namuose. Tai turėtų įvykti 2024 metais.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.