Pirkdami internetu vadovaujatės tik patrauklia prekės kaina? Tai Jums gali kainuoti sveikatą

2019-04-08

 

 

Ar savo vaikui leistumėte žaisti su nesaugiu žaislu? O galbūt ryžtumėtės naudoti elektros įrenginį, kuris kelia elektros smūgio pavojų? Akivaizdu, kad šitaip nerizikuotumėte nei savo, nei artimųjų gerove. Visgi, pirkdami internetu ir susigundę geromis kainomis, kartais pamirštame, kad itin patrauklus pasiūlymas gali sukelti ne tik papildomų išlaidų, bet ir rimtą pavojų sveikatai. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ragina atidžiai rinktis internete siūlomas prekes ir teikia svarbiausius patarimus, kaip įsigyti saugius produktus. 

Žinokite, iš ko perkate 

Apsipirkdami prekybos centre, žinome, kur galėsime grąžinti nekokybišką ar nesaugią prekę, tačiau pirkdami internetu kartais susiduriame su sunkumais nustatydami pardavėjo kontaktinius duomenis. Elektroninę prekybą vykdantis verslininkas privalo nurodyti buveinės adresą, telefono, fakso numerius, el. pašto adresą, kuriais vartotojas gali susisiekti su pardavėju. Taigi, kuo daugiau informacijos žinosite apie pardavėją, gamintoją bei importuotoją, tuo geriau. Nerizikuokite pirkti elektroninėse parduotuvėse, kurios susisiekimui pateikia tik el. pašto adresą ar kreipimosi formą tiesiogiai internete. 

Pasidomėkite, kokių produktų nepirkti 

Ar žinote, kad galite patikrinti, ar Jūsų pasirinktas produktas nebuvo atšauktas iš rinkos Lietuvoje ar kitoje šalyje? Tai galite padaryti apsilankę Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos tinklalapyje, kur rasite informaciją apie Lietuvoje nustatytus ir uždraustus nesaugius produktus; Skubaus keitimosi informacija sistemoje (angl. RAPEX), kur teikiama informacija apie visoje Europoje nustatytus pavojingus ne maisto produktus, ar apsilankę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (angl. OECD) interneto svetainėje, kur skelbiama, kokie produktai atšaukti iš rinkos visame pasaulyje. Taip pat galite užsisakyti savaitinius Skubaus keitimosi informacija sistemos pranešimus ir stebėti naujausią informaciją apie Europos rinkoje nustatytus nesaugius produktus pagal Jums aktualius kriterijus: produkto rūšį, prekės ženklą, kilmės šalį ir pan. 

Perskaitykite saugos instrukcijas ir patikrinkite kitų vartotojų atsiliepimus 

Nepamirškite perskaityti elektroninėje parduotuvėje pateikiamų saugumo nurodymų (ypač aktualu perkant žaislus, mechaninius bei elektrotechnikos įrenginius), patikrinkite, kaip prekę naudoti saugiai, išsiaiškinkite, ar yra kokių nors amžiaus apribojimų ir įspėjimų. Informacija apie prekę internete ne visada aiškiai nurodyta, todėl saugos įspėjimų ieškokite atidžiai apžiūrėdami visas prekės iliustracijas bei nuotraukas. Jei nesate tikri, ar išsirinkta prekė Jums tinka, paprašykite pardavėjo suteikti daugiau informacijos. Naudingos informacijos apie galimai nesaugius produktus ar įsipareigojimų nevykdantį pardavėją gali suteikti kitų vartotojų atsiliepimai. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad ne visi internete esantys atsiliepimai yra tikri, todėl itin teigiamus atsiliepimus taip pat reikėtų vertinti kritiškai.    

Po pirkimo užregistruokite prekę gamintojo svetainėje

Pasidomėkite dėl galimybės užregistruoti įsigytą prekę gamintojo svetainėje. Tokiu būdu Jūs būsite nedelsiant informuojami ne tik apie įvairius programinės įrangos atnaujinimus, bet ir apie atšauktus produktus ar kitus saugos įspėjimus. 

Pastebėjote nesaugų produktą? Praneškite! 

Jeigu manote, kad Jūsų įsigyta prekė gali būti nesaugi, praneškite apie tai pardavėjui ir kreipkitės į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, nurodydami, kur, kada ir koks produktas buvo įsigytas, kokie pavojai pastebėti, bei pageidautina pridėti produkto, pakuotės bei ženklinimo nuotraukas.

Taip pat, jeigu įsigijote produktą, kuris vėliau buvo paskelbtas nesaugiu ir atšauktas iš rinkos, apsvarstykite galimybę palikti atsiliepimą apie galimai nesaugų produktą interneto tinklalapyje, taip įspėdami kitus potencialius pirkėjus.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius
www.vvtat.lt
  

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.