Pilietiškumo pamoka LR Seime

2016-04-21


       Daugiau kaip prieš pusmetį mokykloje viešėjęs LR Seimo narys Jurgis Razma už pasiektus puikius rezultatus tarptautinėje projektinėje eTwinning veikloje pakvietė  šio  projekto dalyvius ir mokytoją, projektinės veiklos koordinatorę Eleną Kulbokienę, aplankyti Vilnių, o kartu ir LR Seimą. Mokykla trejus metus iš eilės laimėjo konkurse „Geriausia eTwinning mokykla Lietuvoje“ ir už pasiekimus yra apdovanota Europos kokybės ženkleliais.

      Tačiau dėl intensyvios projektinės veiklos šią  kelionę teko atidėti pavasariui. Pažintį su Vilniumi pradėjome ekskursija Genocido aukų muziejuje. Jis unikalus tuo, kad yra įsikūręs pastate, kuriame beveik pusę amžiaus veikė sovietinės saugumo tarnybos, visiems geriau žinomos kaip KGB. Čia apžiūrėjome muziejaus ekspozicijas, mirties nuosprendžių vykdymo patalpas.

      Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose stebėjome posėdį, kuriame vyko Vyriausybės valanda, svečiavomės Konstitucijos, šviesios atminties prezidento A. M. Brazausko salėse bei dabartinėje Prezidento salėje.

      Suradęs keletą laisvų minučių tarp įtemptų LR Seimo komitetų posėdžių, į susitikimą atskubėjo LR Seimo narys Jurgis Razma. Jis papasakojo apie savo politinę karjerą, Seimo darbą, Seimo struktūrą,  Seimo bei komitetų posėdžius, pažymėjo, kokią svarbą Lietuvos valstybei turi ši institucija.

      Čia mūsų laukė dar viena maloni ir netikėta staigmena. Tikrą pilietiškumo pamoką apžvalginėje ekskursijoje po LR Seimo rūmus mums vedė buvusi mūsų mokyklos mokinė, Informacijos ir komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus vyresnioji specialistė Justė Radzevičiūtė – Laugalienė.

      Viešnagę Vilniuje užbaigėme Pinigų muziejuje, kuriame  vyko įdomi edukacinė veikla, kur mokiniai už aktyvumą, žinias buvo apdovanoti Lietuvos banko įsteigtais suvenyrais.

      Grįžome praturtėję ne tik žiniomis, bet ir dalyvavę dar vienoje pilietiškumo pamokoje, kurioje dar kartą išsamiai buvo priminta, kokia svarbi mums yra Lietuvos Nepriklausomybė. 

 

Roma Bužienė,
Akademiko Adolfo Jucio  pagrindinės  mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.