Pildosi plungiškių svajonė turėti universalų sporto ir sveikatingumo kompleksą

2016-10-17       Neilgai trukus turėtų startuoti visos su Plungėje, Mendeno gatvės pradžioje, numatyto universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso projektavimu ir statyba susijusios paslaugų pirkimo procedūros. Pagaliau išsipildys sena plungiškių svajonė turėti tarptautinius standartus atitinkančią krepšinio aikštelę ir šešių takelių plaukimo baseiną!

       Universalus sporto ir sveikatingumo kompleksas užims apie 3 390 kv. metrų plotą (žemės sklypo plotas – 2,2905 ha), bendras dviejų aukštų projektuojamų patalpų plotas – apie  4 380 kv. metrų. Vienu metu komplekse tilps iki 1 100 žmonių: 900 žiūrovų, 190 sportuojančiųjų ir 10 personalo.

       Šiuo metu Mendeno gatvės pradžioje esantys menkaverčiai krūmokšniai bus iškirsti. Numatyti kompleksiniai visos teritorijos sutvarkymo darbai, į vieną darnią visumą sujungiant ir naują, ir jau esančią urbanistinę aplinką, nutiesiant pėsčiųjų ir dviračių takus. Greta komplekso bus rezervuota dar viena vieta papildomo pastato statybai. 

       Priešais pagrindinį įėjimą į kompleksą suprojektuota reprezentacinė erdvė ir aikštė su suoliukais, šviestuvais, dekoratyviniais medžiais.

       Planuojama išnaudoti jau esamą susisiekimo ir inžinerinę infrastruktūrą: kelius ir privažiavimus, inžinerinius tinklus. Numatyta įrengti ne mažiau kaip 150 automobilių ir 3 autobusų stovėjimo vietų aikštelę. Bus įrengta visos teritorijos ir patalpų vaizdo stebėjimo sistema.  

       Komplekso šildymui, vėdinimui ir oro kondicionavimui pasirinktas geoterminis būdas. Vanduo iš žemės gelmių vertikaliais kolektoriais ne tik šildys pastatą, bet ir ruoš karštą vandenį baseinui. Numatytas ir papildomas (avarinis) šilumos tiekimas iš centralizuotų šilumos tinklų. Kiekviena sistema turės atskiras šilumos tiekimo magistrales ir apskaitas.  

       Universalaus sporto ir sveikatingumo pastato laikančiosios konstrukcijos bus iš profiliuoto aliuminio. Iš išorės ir vidaus bus sumontuota ypač atspari ir tampri membrana, konstrukcijos vidų užpildys šilumos izoliacija.

       Pastato rūsyje numatytos baseino techninės patalpos ir įranga, taip pat vyrų ir moterų sanitariniai mazgai, valymo ir inventoriaus patalpos, šilumos punkto patalpos, vieta kolektoriui ir kitai inžinerinei įrangai. Pirmame aukšte numatytos dvi pagrindinės patalpos – universali sporto salė ir baseinas.  Pagrindinėje sporto salės patalpoje bus dvi krepšinio aikštelės, tenkinančios minimalius FIBA gabaritų standartus, tinkančios treniruotėms ir vietinės reikšmės varžyboms. Esant poreikiui, skersai jų išskleidus automatines teleskopines žiūrovų tribūnas, bus suformuota FIBA varžybų gabaritus atitinkanti aikštelė (28 m ilgio ir 15 m pločio).

       Sporto salės erdvė bus dviejų lygių. Pirmame lygyje bus pagrindinė sporto salės patalpa su 580 vietų automatinėmis transformuojamomis (ištraukiamomis) žiūrovų tribūnomis. Bendras krepšinio aikštės žiūrovų sėdimų vietų skaičius sieks 900. Garbingiausiems svečiams numatyta VIP ložė.  

       Salės apšvietimas atitiks televizijos ir FIBA keliamus reikalavimus. Sienų ir grindų danga bus atspari smūgiams, užtikrins gerą salės akustiką. Arenoje bus įrengta visa reikalinga elektroninė įranga, atitinkanti FIBA krepšinio taisyklėse nacionaliniams aukščiausio lygio čempionatams keliamus reikalavimus: švieslentės, įgarsinimas ir kt. Sportininkams skirtose persirengimo patalpose numatyta ne mažiau kaip 12 dušų ir 4 tualetai su praustuvais, taip pat džiovintuvai, veidrodžiai, spintelės drabužiams, suoliukai.

       Vandens pramogų zonoje bus 25 metrų ilgio šešių takelių plaukimo baseinas, taip pat sūkurinė vonia, vaikų baseinas, vandens kaskados. Antrame aukšte bus vietos treniruoklių ir aerobikos salėms, administracijos kabinetams.

 

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.