Pėsčiųjų žygis ,,(Ne)užmiršti Plungės krašto dvarai‘‘

2023-09-27

Rugsėjo 23 d., minint Pasaulinę turizmo dieną, Plungės turizmo informacijos centras organizavo beveik 20 km ilgio pėsčiųjų žygį ,,(NE)užmiršti Plungės krašto dvarai‘‘. Šis žygis buvo vienas iš projekto, kurį iš dalies finansavo Kultūros paveldo departamentas, veiklų. Jo tikslas – pristatyti, leisti naujai atrasti bei pažinti Šateikių, Bukantės bei Platelių dvaro sodybas.

Nors nuo pat ryto lynojo, tai neišgąsdino žygio dalyvių, kurių susirinko daugiau nei 100. Tarp žygeivių – ne tik plungiškiai bei aplinkinių rajonų gyventojai, bet atvykusieji iš Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių ir t. t.

Žygio dalyviai rinkosi Plateliuose, o iš ten autobusais vyko į Šateikius. Čia žygeivius su daina  pasitiko Šateikių kultūros centro folkloro ansamblis ,,Šateikē‘‘ ir svetingai nusiteikę bendruomenės nariai. Plungės turizmo informacijos centro direktorė Sandra Kasmauskienė pristatė projektą, jo veiklas bei žygio maršrutą. Taip pat pakvietė apžiūrėti Šateikių dvaro parke esančią lauko parodą, kurioje eksponuojamos senos Šateikių, Bukantės ir Platelių dvarų nuotraukos.

Žygeivius taip pat pasveikino ir gero kelio palinkėjo Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis ir Šateikių seniūnė Simona Arytė-Lauciuvienė.

Po sveikinimo žodžių Šateikių bibliotekos bibliotekininkė Margarita Kazlauskaitė-Gedvilienė susirinkusiuosius pakvietė į trumpą ekskursiją po Šateikių dvaro sodybą ir išlydėjo žygeivius iki Bukantės dvarelio, kažkada priklausiusio tiems patiems savininkams – grafams Pliateriams. Čia veikiančiame Žemaitės memorialiniame muziejuje žygeiviai ne tik pailsėjo, bet ir turėjo galimybę susipažinti su šio dvaro istorija, apžiūrėti ekspozicijas ir pasivaišinti arbata bei naminiu pyragu.

Toliau maršrutas vingiavo pro Stirbaičius, Beržorą, kol visi keliautojai pasiekė žygio finišą – Platelius. Čia juos pasitiko Žemaitijos nacionalinio parko visuomenės informavimo specialistė Toma Vilė, kuri kartu su parko direktoriumi Ramūnu Lydžiu vedė ekskursiją po Platelių dvaro sodybą bei supažindino su jo istorija. Po ekskursijos žygeiviai vaišinosi arbata bei Platelių bendruomenės virtu šiupiniu ir barščiais. Pasirodo, pliaupiantis lietus ir beveik 20 km ilgio žygis dalyvių neišvargino, buvo ir tokių, kurie žygio pabaigą vainikavo šokiu.  

Po žygio Plungės turizmo centro direktorė Sandra Kasmauskienė dar kartą pasidžiaugė ir padėkojo visiems projekto partneriams, o ypatingai Šateikių ir Platelių seniūnijoms, jų bendruomenėms už parodytą iniciatyvą, geranoriškumą.

Projektą iš dalies finansavo Kultūros paveldo departamentas ir Plungės turizmo informacijos centras.

Plungės turizmo informacijos centro informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.