Perkirpta Bendruomeninių vaikų globos namų juostelė

2023-10-23

Penktadienį Plungėje sulaukta socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės ir jos komandos – kartu atvyko viceministras Martynas Šiurkus ir patarėjas Domantas Katelė.

Mero Audriaus Klišonio iniciatyva teritorijoje pasodinta šilauogių
Mero Audriaus Klišonio iniciatyva teritorijoje pasodinta šilauogių

Ministrė aplankė Plungės parapijos senelių globos namus, pabendravo su Plungės bendruomenių centro ir Varkalių vaikų dienos centro lankytojais, bet svarbiausias jos tikslas buvo apžiūrėti neseniai pastatytus ir atidarytus Bendruomeninius vaikų globos namus (Gandingos g., Plungėje) bei perkirpti simbolinę įkurtuvių juostelę.

„Atidarydama kiekvienus tokius namus jaučiuosi ypatingai. Ši diena ypatinga daugeliui: žmonėms, kurie subrandino šių namų idėją ir ją pavertė realiais darbais, ypatinga socialiniams darbuotojams, kurie lydės kiekvieną šių namų vaiką į savarankišką, naują, nepažįstamą gyvenimą, atvers naujas galimybes, ypatinga mažiesiems, kurie juose įsikurs. Ši diena taip pat ypač svarbi visai bendruomenei dėl naujai besikuriančios kaimynystės, kuri žymės stereotipų, įvairių barjerų naikinimą“, – bendruomeninių namų atidarymo proga sakė ministrė Monika Navickienė.

„Kai pirmą kartą čia lankėmės, pastebėjome, kad trūksta to, ką turime prie kiekvienų namų – augalų. O kadangi čia norime sukurti tokią aplinką, kokią turime namuose, nusprendėme, kad būtų puiku pasodinti čia šilauogių. Kad vaikai turėtų uogų, o kartu – kad patys krūmelius prižiūrėtų, patys derlių nuimtų, jaustųsi šios vietos šeimininkais. Juk norime, kad šiuose namuose užaugę vaikai būtų šilti, jautrūs, žmogiški. Tokį pavyzdį jiems rodo ir šilauoges jiems dovanojantis ūkio „Šilauogių namai“ savininkas Vytautas Buivydas“, – apie sumanymą per įkurtuves surengti ir krūmelių sodinimo akciją pasakojo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Be ministrės Monikos Navickienės ir mero Audriaus Klišonio, įkurtuvėse dalyvavo ir Seimo nariai Jonas Varkalys ir Jurgis Razma, vicemeras Žydrūnas Purauskis, Savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis, jo pavaduotoja Jovita Šumskienė, keletas Savivaldybės tarybos narių, prie šio projekto prisidėję Savivaldybės administracijos darbuotojai, rangovai, šių namų darbuotojai.

Tiesa, vaikai (o jų čia – aštuoni: 5 mergaitės ir 3 berniukai, kuriems – 8–17 metų) ceremonijoje nedalyvavo, jiems ugdymo procesas. Tačiau savo kambarius apžiūrėti leido, be to, paliko atsiliepimus apie savo naujuosius namus, kuriuos perskaitė Socialinių paslaugų centro direktorė Odeta Misiūnienė. Visi minėjo, jog čia jiems gyventi gera. Vienam gera, nes turi savo kambarį, kitam – kad minkšta lova,  trečiam – nes jaučiasi mylimas.

Perkirpus įkurtuvių juostelę ir pasodinus šilauoges, ministrė buvo pakviesta aplankyti kitas įstaigas.

Pirmiausia aplankyti Plungės parapijos senelių globos namai, kur kartu su klebonu Vytautu Gedvainiu aptartos lifto didinimo ir priestato statybos galimybės. Plungės bendruomenių centre, kuriam vadovauja Alma Buivydienė, vėlgi kalbėta apie galimybes – pastatui (parapijos namams), kuriame centras įsikūręs, būtinas ir vidaus, ir išorės remontas. Varkalių vaikų dienos centras, kurį lanko 23 vaikai, glaudžiasi kartu su bendruomene. Kadangi vietos nėra labai daug, dalį laiko leidžia sporto aikštyne ir bibliotekoje. Meras Audrius Klišonis su ministre dar aptarė Specialiojo ugdymo centro situaciją – pastatas remontuojamas, bet tai brangiai atsieis Savivaldybei, nors SUC – regioninis. Tad vėlgi tikimasi didesnio ministerijos prisidėjimo.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.