Pergalingas Meno mokyklos styginių orkestro pripažinimas Kaune

2018-12-11

2018 m. gruodžio 5 d. Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje vyko XIX Lietuvos muzikos ir meno

 

Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos styginių orkestras (vad. V. Gaubytė ir Ž. Kressin) 19-ajame Lietuvos muzikos ir meno mokyklų styginių instrumentų festivalyje ARCO Kaune

 

Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos styginių orkestras (vad. V. Gaubytė ir Ž. Kressin) po pergalės festivalyje gėrėjosi kalėdiškai pasipuošusiu Kaunu

XIX Lietuvos muzikos ir meno mokyklų styginių instrumentų festivalio ARCO logotipas

mokyklų styginių instrumentų festivalis ARCO. Kaip ir kiekvienais metais, festivalis nepaliko abejingų įvairiose Lietuvos mokyklose besiugdančių stygininkų: dalyvavo daugiau nei 90 solistų ir ansamblių iš Kauno, Panevėžio, Raseinių, Vilniaus, Visagino, Jurbarko, Kaišiadorių, Pakruojo, Vievio, Vilkaviškio, Tauragės, Marijampolės, Birštono, Klaipėdos ir Prienų muzikos mokyklų. Festivalyje viešpatavo pakili nuotaika ir nuostabi muzika.

Intriguojanti ir šio renginio istorija. Festivalis skirtas ilgamečio Juozo Naujalio muzikos mokyklos smuiko pedagogo ir Pasaulio tautų teisuolio Vlado Varčiko vardui atminti. Karo metais V. Varčikas gelbėjo į Kauno getą patekusius studijų draugus, buvusius smuiko pedagogus, kitus žydus. Už išgelbėtas žydų gyvybes Izraelio Jad Vašem valstybinis institutas 1992 m.  suteikė V. Varčikui Tautų teisuolio vardą. V. Varčiko bebaimė, nukreipianti į šviesą meilė žmogui yra tai, ko dabar taip stokoja mūsų visuomenė.

Festivalio metu buvo įteiktas specialus V. Varčiko fondo prizas mokytojui. Jis šiemet atiteko  smuiko mokytojai metodininkei Lianai Bagdonienei iš Tauragės muzikos mokyklos. 

Šiame festivalyje dalyvavo ir Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos styginių orkestras, kuris buvo labai gerai įvertintas ir tapo festivalio laureatu. Orkestrui vadovauja mokytojos Violeta Gaubytė ir Žermena Kressin, koncertmeisteris – Mindaugas Girčys. Po pasirodymo orkestrantai apžiūrėjo kalėdiškai pasipuošusį Kauną ir džiugūs grįžo namo.

 

Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.