„Pažinkime gimtąjį kraštą“ – išvyka į Žemaičių Kalvariją

2019-01-14

 

Sausio 9 dieną Plungės akademiko  A. Jucio progimnazijoje vyko pažintinė, kultūrinė, meninė, kūrybinė veikla – Plungės krašto pažinimo diena. Vietoje įprastų pamokų 5 – 8 klasių mokiniai vyko į pažintinę kelionę – į Žemaičių Kalvariją. Gausus būrys aktyvių ir nuotykiams pasiruošusių vaikų, lydimų mokytojų, sėdo į du didžiulius autobusus ir pajudėjo link kelionės tikslo.

Nuvykus į Žemaičių Kalvarijos miestelį, mūsų laukė gidas – Vyskupo M. Valančiaus gimnazijos geografijos mokytojas Bronius Kleinauskas. Suprasdamas, jog auditorija didelė ir triukšminga, gidas buvo puikiai pasiruošęs ir labai įdomiai pristatė miestelio atsiradimo istoriją, papasakojo, kiek daug kartų ir kodėl keitėsi miestelio pavadinimas. Aplankėme gražiausią miestelio puošmeną – Švenčiausios Mergelės Marijos apsilankymo baziliką. Gidas papasakojo daug įdomių istorijų, vienaip ar kitaip susijusių su šia šventove, priminė mokiniams Antrojo pasaulinio karo metu vykusias žydų gelbėjimo istorijas, kuriose dalyvavo bažnyčioje tarnavę kunigai, papasakojo, iš kur atsirado tradicija kasmet liepos mėnesį švęsti Didžiuosius Žemaičių Kalvarijos atlaidus. Stebino vaikų susikaupimas ir atidumas, vaikiški, bet įdomūs ir prasmingi klausimai, užduoti gidui baigus pasakojimą. Visi stabtelėjome prie Vyskupo M. Valančiaus paminklo, aplankėme poeto V. Mačernio muziejų, o ekskursiją baigėme Gardų oze. Tai geomorfologiškai ypatinga, viena raiškiausių Lietuvoje reljefo formų. Ozas – ilga siaura kalva, sudaryta daugiausia iš smėlio ir žvyro. Žinoma, dabar viskas padengta storu sniego sluoksniu, todėl gidas kvietė vaikus atvykti vasarą, kai gamta atskleidžia visą savo nuostabų grožį.

Į mokyklą grįžome pilni pačių nuostabiausių įspūdžių, patyrę kelionės ir pažinimo džiaugsmą, patobulinę visas dalykines ir bendrąsias kompetencijas, draugiškai ir smagiai praleidę pusdienį. Artimiausių pamokų metu vyks kelionės aptarimas, dalijimasis įspūdžiais, diskusijos.

 

 

 

 

 

Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijos inf.

 


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.