Pavasario nemalonumai – žolės deginimas

2016-03-21

Po šaltos žiemos visada nekantriai laukiama pavasario, saulės, pirmųjų gėlių ir paukščių čiulbėjimo, tačiau dažnai gražius pavasario vaizdus aptemdo išdegintos pievos ir pakelės, apdegusios pamiškės, ugnies suniokota gamta.

Atšilus orams, kiekvieną pavasarį daugėja tyčinių pernykštės žolės padegimų, dažnai sukeliančių tragiškų padarinių, nes į sismarkavusi ugnis sunaikina namus, ūkinius pastatus, ugnyje žūsta žmonės.

Plungės rajono savivaldybė kviečia gyventojus atsakingai elgtis su ugnimi gamtoje: miškuose, pievose. Pernykštės žolės deginimas, anot specialistų, yra žalingas ir kenksmingas ne tik gamtai, bet ir žmonėms. Išdegintos pievos praranda savo vertę, tampa nederlingomis, o degančioje žolėje žūsta čia perintys paukščiai arba kiškių vados. Be to, degančių pievų dūmai kenksmingi gyventojų sveikatai.

Aplinkos ministerijos duomenimis, pažeidėjams gresia administracinė atsakomybė. Už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą, pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus, gali būti skirta nuo 28 iki 231 Eur bauda. Už ražienų, tai pat nenupjautų ir nesugrėbtų žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimą gali būti skirta nuo 57 iki 289 Eur bauda. Jeigu žemės savininkai, naudotojai ir valdytojai, pastebėję savo žemėje žolės gaisrą, nesiima priešgaisrinės apsaugos priemonių, jiems gali būti skirta nuo 28 iki 173 Eur bauda. Pažeidėjams taip pat gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą. Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba primena, kad už nepilnamečių paauglių nusikaltimus bus baudžiami jų tėvai.

Ugniagesiai pataria:

• Pastebėję degančią žolę, nepraeikite abejingai pro šalį , bet pasistenkite patys ją užgesinti, nelaukdami, kol liepsna išplis į didesnius plotus.

• Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis bei užtrypiant ją kojomis.

• Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba smėliu.

• Ugnies apimtus plotus rekomenduojama apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų ir nepadarytų didesnių nuostolių.

• Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsdami kvieskite ugniagesius 112.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.