Pavasarinės festivalių ir konkursų bangos pakylėti

2013-04-24

      Prasmingi ir glaudūs bendradarbiavimo ryšiai nuo seno sieja Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklas. Bendras turiningas mokyklų judėjimas pasireiškia kultūriniais projektais, regioniniais festivaliais – konkursais, kvalifikacijos kėlimo renginiais, įvairiapusės patirties pasidalijimu ir sklaida. Visa bendradarbiavimo veikla yra nukreipta mokinių profesionalumo ir meistriškumo ugdymui, kryptingos meninės saviraiškos plėtojimui, ugdymo procesų aktyvinimui, vaikų socializacijos įgūdžių lavinimui. Viename iš tokių renginių Mažeikiuose balandžio 20 d. dalyvavo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos Fortepijono skyriaus mokiniai ir mokytojos. Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje vyko IV žemaičių krašto jaunųjų pianistų festivalis – konkursas „Lietuviškos muzikos labirintais“, populiarinantis lietuvišką fortepijoninę muziką, padedantis atsiskleisti jauniesiems talentams ir jų kūrybinei mąstysenai. Laureatų vardus šiame konkurse pelnė antrokas Martynas Vilnius (mokyt. metod. Romena Bernotienė) ir šeštokė Agnė Liaučytė (mokyt. metod. Jūratė Jonauskienė), o diplomantų vardus- antrokės Ina Narkutė (mokyt. metod. Judita Stankutė) ir Agota Stonkutė (vyr. mokyt. Daiva Šimkienė) bei penktokė Gintarė Razmaitė (mokyt. metod. Ilmera Gečienė). Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos Fortepijono skyriaus vedėja, mokytoja metodininkė Jūratė Jonauskienė buvo pakviesta ir dalyvavo atsakingame jaunųjų pianistų konkurso vertinimo komisijos darbe.

      Balandžio 12 d. į Mažeikius buvo išvykę ir Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos Saksofono klasės mokiniai, vadovaujami mokyt. metod. Stasio Razmaus ir mokyt. Vidmanto Žilinsko. Jie dalyvavo respublikiniame saksofoninės muzikos festivalyje „Saksofonija“ Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje.

      O štai balandžio 19 d. Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos Tautinių instrumentų skyriaus mokiniai ir mokytojai, vadovaujami skyriaus vedėjos Adelės Vyšniauskaitės,  lankėsi Kretingoje, kur vyko 13-asis Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinių instrumentų ansamblių ir orkestrų festivalis „Trimitatis“. Tą pačią dieną Choreografijos skyriaus mokiniai ir mokytojai, vadovaujami skyriaus vedėjo Giedriaus Zaborskio, dalyvavo 10-ajame respublikiniame muzikos ir meno mokyklų choreografijos skyrių festivalyje „Šitam dideliam būry“, kurį rengia Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokykla ir kuris vyko Klaipėdos Žvejų kultūros rūmuose, o Muzikos teorijos skyriaus mokytojos, vadovaujamos skyriaus vedėjos Agnietės Lizdenytės, kėlė kvalifikaciją Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos surengtame kvalifikacijos kėlimo seminare „Pokyčiai muzikologijos dalykų mokyme muzikos ir meno mokyklose bei konservatorijose“. Iš visų festivalių, renginių ir konkursų Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokiniai ir mokytojai sugrįžo pakylėti, gerai įvertinti, pasisėmę profesinės patirties, geros energijos ir nepakartojamų įspūdžių.

     Na, o Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras, vadovaujamas mokyt. metod. Artūro Urniežiaus, balandžio 26 d. išvyksta į kaimyninę Latviją – Liepojos mieste  dalyvaus tarptautiniame pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų ansamblių ir orkestrų festivalyje –  konkurse „Vėjo ritmu 2013“. Orkestrui ir jo vadovui linkime sėkmės ir gerų įspūdžių.

Dalia Stasikėlienė,
Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Silvos Galvadiškytės nuotraukoje:
Pirmoje eilėje iš kairės:  IV-ojo Žemaičių krašto jaunųjų pianistų festivalio-konkurso ,,Lietuviškos muzikos labirintais“ laureatai ir diplomantai – Agnė Liaučytė, Gintarė Razmaitė, Martynas Vilnius, Ina Narkutė, Agota Stonkutė. Antroje eilėje iš kairės: mokytojos- Jūratė Jonauskienė, Romena Bernotienė, Ilmera Gečienė, Judita Stankutė, Daiva Šimkienė.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.