Patirties mainai ir senjorų susitikimas Rokiškyje bei Biržuose

2021-12-15
Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa

Plungės rajono savivaldybės administracija, bendradarbiaudama su Biržų rajono savivaldybės administracija, Rokiškio pedagogų švietimo centru bei Latvijos Jelgavos, Aucės, Vecumniekų savivaldybėmis ir Žemgalos planavimo regionu, įgyvendina projektą „Daugiafunkcių centrų stiprinimas socialinių paslaugų prieinamumui ir efektyvumui gerinti“ Nr. LLI-425 (Development of Multifunctional Centers as Driver for Social Inclusion and Development of Local Community/ OCTOPUS). Viena iš projekto veiklų yra patirties mainai. Vizitų ar renginių metu partneriai dalijasi informacija, gerąja praktika socialinėje srityje. Deja, Covid-19 pandemija apribojo galimybes keliauti pasaulyje, todėl dažniau su partneriais tenka bendrauti vaizdo konferencijų ir pokalbių platformų pagalba. Jelgava sukūrė vaizdo siužetą ir dalinasi savo patirtimi apie Jelgavos rajono dienos centro UPE veiklą:

Taip pat Aucė kviečia susipažinti ir pasižvalgyti po daugiafunkcį centrą „Baltā māja“:

Kaip efektyvi senjorų socialinės įtraukties veikla yra organizuojami regioniniai ir tarpvalstybiniai renginiai, kurie suburia iš projekto teritorijos ir suteikia galimybę Latvijos ir Lietuvos senjorams aktyviai dalyvauti socialiniame ir kultūriniame visuomenės gyvenime ir taip skatina jų socialinę įtrauktį. 2021 m. rugsėjo 15–16 d. Plungės senjorai dalyvavo Interreg Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2014–2020 m. programos projekto Nr. LLI-425 „Daugiafunkcių centrų stiprinimas socialinių paslaugų prieinamumui ir efektyvumui gerinti“ renginyje. Plungiškiai drauge su su Biržų Trečio amžiaus universiteto atstovais ir rokiškėnais pirmąją renginio dieną susipažino su Rokiškio krašto muziejumi, dalyvavo edukacinėje programoje „Piešimas ant stiklo“, teatralizuotame interaktyviame Rokiškio vardo pristatyme, lankėsi Rokiškio Šv. Mato bažnyčioje, o rugsėjo 16 d. svečiavosi Biržuose. Po diskusijos apie tai, kaip galima organizuoti švietėjiškas veiklas senjorams, renginio dalyviai susipažino su Biržų krašto gamtos ypatumais, istorija ir dalyvavo Biržų krašto muziejaus „Sėla“ organizuojamose edukacinėse veiklose.

Kviečiame pažiūrėti vaizdo siužetą  apie vizitą Rokiškyje, Biržuose bei Žemgaloje: https://www.youtube.com/channel/UCGdnZh6DpVY3ILf141xcWKg

2021 m. lapkričio 26 d. per zoom platformą vyko visų partnerių senjorų susitikimas ir pasidalinimas patirtimi.

Projekto tikslas – didinti bendruomenei reikalingų paslaugų prieinamumą ir skatinti žmonių su negalia, senjorų, šeimų, auginančių vaikus su negalia bei rizikos grupės vaikų ir jaunimo socialinę įtrauktį, kuriant socialines paslaugas teikiančius ir įvairias įtraukties priemones vykdančius daugiafunkcius centrus. Šio projekto įgyvendinimo metu Plungės bendruomenės centre senjorai ir asmenys su negalia gali dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose, taip pat nupirkta sporto įranga, planuojama įsigyti muzikos įrangą, įrengti multisensorinį kambarį.

Bendras projekto biudžetas – 705 573,37 Eur , iš kurių Europos regioninės plėtros fondo (2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos) lėšos – 599 737,33 Eur.

Plungės rajono savivaldybei tenkanti projekto lėšų suma – 99 782,09 Eur.

Projektą iš dalies finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa: https://2014-2020.latlit.eu; www.europa.eu

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šios informacijos  turinį atsako Plungės rajono savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.