Paskelbti pirmieji saksofono meistro Petro Vyšniausko konkurso laureatai

2015-11-24

 

 

      Nuo šiol Lietuvos muzikos pasaulis gali didžiuotis turįs naujus svarius apdovanojimus, kurie pristatys ryškiausiai ir įdomiausiai kuriančius ir muzikuojančius saksofonininkus. O visi šio žanro atstovai turės galimybę pristatyti savo kūrybą, mokytis ir pretenduoti į vieno savičiausių profesionaliojo  saksofono meistro Petro Vyšniausko apdovanojimus. Toks konkursas, pavadintas šio unikalaus muziko vardu, šiemet įvyko Plungėje, Petro Vyšniausko gimtinėje. Šio konkurso idėjos autorius Romas Matulis, Plungės kultūros centro direktorius, kurio vadovaujama įstaiga ir ėmėsi atsakomybės organizuoti šį unikalų 1-ąjį respublikinį Petro Vyšniausko saksofonininkų konkursą. Konkurso renginiai vyko lapkričio 21 d. Plungės kultūros centre.

      Pirmajame konkurse dalyvavo beveik šimtas muzikantų iš Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Kauno „Saulės“ gimnazijos, Klaipėdos universiteto Menų akademijos, Klaipėdos Juozo Karoso, Gargždų, Mažeikių Vytauto Klovos, Pasvalio, Šilutės muzikos mokyklų, Šilalės, Kuršėnų, Kretingos meno mokyklų, Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra“, Plungės kultūros centro,  Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto, Panevėžio koncertinės įstaigos „Panevėžio garsas“. Konkursantai varžėsi A ir B grupėse. A grupės – vaikai ir jaunimas iki 19 metų, o B grupės dalyviai – tai būsimieji arba esantys saksofono muzikos profesionalai.

      Konkurso dalyvių programas stebėjo ir jų muzikinius įgūdžius vertino profesionali komisija. Komisijos pirmininkas – profesorius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas P. Vyšniauskas, komisijos nariai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas dr. R. Beinaris, Klaipėdos universiteto Menų akademijos docentas A. Kilis, Kauno valstybinės filharmonijos meno vadovas, kompozitorius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos docentas V. Bartulis,  LR Vyriausybės kanceliarijos Komunikacijos departamento direktorius V. Švoba, Plungės kultūros centro pučiamųjų orkestro vadovas Romas Jasevičius, pučiamųjų muzikos ekspertas kompozitorius P. Škimelis.

      Konkurso metu dalyviams, jų mokytojams ir visiems pučiamųjų muzikos gerbėjams buvo surengtas seminaras „Pučiamųjų muzika: praktinė problematika ir lūkesčiai“, kurį vedė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas dr. Robertas Beinaris.

      Vertinimo komisijos buvo paskelbti pirmieji šio unikalaus konkurso nugalėtojai ir solidžių piniginių premijų laimėtojai, kurie neabejotinai įeis į Lietuvos muzikos istoriją. A grupėje  laureato vardas ir piniginis prizas atiteko Plungės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro saksofonininkui Martynui Razgui. II vietos nugalėtojais paskelbti Klaipėdos universiteto Menų akademijos studentas Gvidas Anužis ir Gargždų muzikos mokyklos moksleivė  Jazmina Preibytė. III vietos diplomai atiteko Gargždų muzikos mokyklos saksofonininkų ansambliui ir Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos moksleivei Emilijai Auškalnytei.

      B grupės laureato vardas ir piniginis prizas atiteko Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentui  Visvaldui Jonušui. II vietos diplomantu tapo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas  Simas Petkevičius, o III vietos diplomas įteiktas Klaipėdos universiteto Menų akademijos studentui Pauliui Bajorūnui. Diplomu už originalumą buvo apdovanotas koncertinės įstaigos „Panevėžio garsas“ saksofonininkų kvartetas.

      Pirmasis Plungės kultūros centro organizuotas Petro Vyšniausko konkursas, kurį globojo pats maestro, baigėsi įspūdingu koncertu ,,Saksofono serenados“. Šiame baigiamajame koncerte grojo jaunimo kamerinis orkestras, diriguojamas Ričardo Šumilos, ir saksofono virtuozas Petras Vyšniauskas. Šis koncertas ne tik prasmingai vainikavo pirmą šalyje saksofonininkų šventę, bet ir buvo unikali galimybė visiems dalyviams ir mokytojams išgirsti jų mylimą muzikos meistrą. Visa tai deramai atspindėjo konkurso keliamus tikslus, kuriais buvo siekiama sudaryti jauniesiems muzikos mylėtojams galimybę pristatyti savo kūrybą ir mokytis iš šios srities profesionalų bei populiarinti saksofono muziką, ypač tarp vaikų ir jaunimo.

 

KC inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.