Pasirašyta projekto „Žemaičių Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bazilikos prieigų infrastruktūros atnaujinimas ir pritaikymas vietos bendruomenės poreikiams“ finansavimo ir administravimo sutartis

2013-09-19

 

     Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorė Asta Beierle Eigirdienė, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija ir viešoji į staiga Centrinė projektų valdymo agentūra 2013 metų rugpjūčio 26 dieną pasirašė projekto „Žemaičių Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bazilikos prieigų infrastruktūros atnaujinimas ir pritaikymas vietos bendruomenės poreikiams“, projekto Nr. VP3-1.2-VRM-01-R-82-019, finansavimo ir administravimo sutartį .

     Projektas bus į gyvendinamas pagal 2007-2013 metų laikotarpio Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ į gyvendinimo priemonę VP3-1.2-VRM-01-R „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas“.

     Projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma – 690 584,03 Lt.
     Iš jų:
     Europos Sąjungos lėšos – iki 504 126,34 Lt;
     Valstybės biudžeto lėšos – iki 44 481,74 Lt.
     Savivaldybės biudžeto lėšos – iki 141 975,95 Lt.
     
     Pagrindinis projekto tikslas – sudaryti sąlygas Žemaičių Kalvarijos miestelio gyventojų veiklos į vairovei ir gerinti aplinkos infrastruktūrą.

     Projekto tikslinė grupė – Žemaičių Kalvarijos miestelio gyventojai.
     
     Projekto veiklų į gyvendinimo pradžia – 2012 m. balandžio 27 d.
     Projekto veiklų į gyvendinimo pabaiga – 2015 m. sausio 31 d.
     
     Projekto į gyvendinimo metu sutvarkius viešąją infrastruktūrą Žemaičių Kalvarijos miestelyje (į rengus naujai ir atnaujinus pėsčiųjų takus Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bazilikos teritorijoje ir jos prieigose, restauravus šventoriaus tvorą ir vartus, į rengus suoliukus, atlikus privažiuojamojo kelio Sedos skg. remonto darbus, į rengus apšvietimo tinklus ir  apšvietimo atramas su šviestuvais), bus sudarytos prielaidos gyventojų laisvalaikio kokybei ir į vairovei, vietos iniciatyvoms, emigracijos mažėjimui, užimtumo didinimui, verslumo skatinimui, spartesniam kaimo gyventojų veiklų diversifikavimui, bendruomeniškumo stiprinimui, bendruomeninės infrastruktūros ir miestelio estetinio vaizdo gerinimui, gyventojų saugumui, nusikaltimų prevencijai, gyvenamosios aplinkos ir kokybės skirtumo tarp miesto ir kaimo mažėjimui.

     Tikimasi, kad projekto investicijos prisidės prie sąlygų, padedančių stabdyti šio miestelio gyventojų skaičiaus mažėjimą bei stiprinančių vietos bendruomenę, kūrimo, sudarant galimybes į vairinti ir plėtoti vietos paslaugų sektorių.
     
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė
Rasa Jonušienė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.