Pasirašyta projekto „Turizmo trasų aplink Platelių ežerą ir jų jungties iki Plungės miesto infrastruktūros plėtra, II etapas“ finansavimo ir administravimo sutartis

2013-11-06

2013 metų lapkričio 4 dieną Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos kancleris Gediminas Miškinis, viešosios į staigos Lietuvos verslo paramos agentūros direktoriaus pavaduotojas Nikita Ananjevas ir Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorė Asta Beierle Eigirdienė savo parašais patvirtino projekto Nr. VP3-1.3-ŪM-01-V-03-008 „Turizmo trasų aplink Platelių ežerą ir jų jungties iki Plungės miesto infrastruktūros plėtra, II etapas“ finansavimo ir administravimo sutartį .

Projektas bus į gyvendinamas pagal Europos Sąjungos 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ į gyvendinimo priemonę VP3-1.3-ŪM-01-V „Ekologinio (pažintinio) turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatos gerinimo infrastruktūros kūrimas ir plėtra“. Pagal pasirašytą sutartį projektui į gyvendinti suteikiamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto finansavimas.

Projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma – 4 408 397,00 Lt. 

Iš jų:

Europos Sąjungos lėšos – iki 4 300 000,00 Lt;

Savivaldybės indėlis – ne mažiau nei 108 397,00 Lt.

Projekto biudžete nenumatytas, tačiau projektui į gyvendinti reikalingas išlaidas apmokėti į sipareigoja projekto vykdytojas.

Projektas skirtas ekologiniam ir aktyviam poilsiui gamtinėje aplinkoje skatinti, siekiant kompleksiškai ir subalansuotai panaudoti Platelių ežero apylinkių gamtinį ir rekreacinį potencialą. Projektas yra ilgalaikis ir tęstinis, reikalaujantis didelių investicijų. Projekto į gyvendinimo metu bus į rengtos naujos trasos, o jau esamos prijungtos prie naujųjų. Išplėtojus infrastruktūrą aplink Platelių ežerą, padidės aktyvaus turizmo mėgėjų srautas, o tai sudarys sąlygas verslo atstovams siūlyti aktyvaus poilsio priemonių nuomos, maitinimo, nakvynės ir kitas turizmo paslaugas.

Vykdant projektą, numatoma į rengti apie 3 455 m ilgio Beržoro (su atokvėpio aikštelėmis) ir apie 2 907 m ilgio Pakastuvos dviračių ir pėsčiųjų (su prieplauka) takų. Bus į rengta 6 362 m ilgio trasa, kuri sujungs takus aplink Platelių ežerą, ir tai bus pagrindas dviračių, pėsčiųjų ir vandens turizmo maršrutams sukurti.

 

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.