Žiemos metu vairuotojams ir kitiems eismo dalyviams kyla itin daug grėsmių. Viena jų – geležinkelių pervažos. 2011-2013 m. geležinkelių pervažose į vyko 26 eismo į vykiai. Daugiau nei pusė baigėsi tragiškai.
Saugaus elgesio patarimai gali Jums padėti išgelbėti savo ir kitų gyvybes!
Visuomet sustokite prie kelio ženklo „Stop“, niekada nevažiuokite per pervažas degant draudžiamajam šviesoforo signalui ar esant nuleistiems pervažų užtvarams. Dėl traukinio dydžio, žiūrint į jį nedideliu kampu, gali pasirodyti, kad jis juda daug lėčiau nei yra išties. Dėl to beveik neį manoma nustatyti artėjančio traukinio greičio, kuris gali būti iki 120 km/h. Esant blogam matomumui, už 200 m esantis traukinys pervažą pasiekia greičiau nei per 6 s, o vidutinis traukinio stabdymo kelias – 1 km 200 m. Automobiliui atsidūrus pervažoje, susidūrimo išvengti neį manoma.
Neviršykite leidžiamo greičio, į vertinkite savo vairavimo patirtį ir į gūdžius, eismo intensyvumą, meteorologines sąlygas bei kelio būklę. Esant plikledžiui prieš pervažas gali susidaryti slidi kelio danga, kuri prailgina stabdymo kelią beveik dvigubai.
Artėdami prie pervažos dairykitės į abi puses, stebėkite šviesoforų signalus. Žiemos metu matomumas dažnai sumažėja dėl sniego, šlapdribos, lijundros ar rūko. Jis gali sumažėti iki 100-200 m! Siekdami į sitikinti, kad prie pervažos nėra artėjančių traukinių, sustokite prie kelio ženklo „Stop“, jei jo nėra, ne arčiau kaip 5 m atstumu nuo geležinkelio kelio, išjunkite radiją, prasidarykite langą, kad išgirstumėte artėjantį traukinį .
Saugokime vieni kitus kelyje ir nerizikuokime savo bei kitų žmonių gyvybėmis!
Valstybinė geležinkelio inspekcija
prie Susisiekimo ministerijos