„ Pasimatymas mano svajonių parke“

2013-06-21

          Plungės parkas – atgyjantis, praeivius ir miesto svečius viliojantis magišku gamtos prieglobsčiu, verčiantis gėrėtis didele vaizdų į vairove – muziejus po atviru dangumi. Peizažų kontrastai, sujungiantys Mykolo Oginskio rūmus ir kitus dvaro ansamblio pastatus, suskamba kaip derantys akordai: gamtinis ir istorinis unikalumas parką paverčia tikru traukos centru.

          Išskirtinio grožio brandus parkas su tvenkiniais ir romantiškais tilteliais bei  istorinė M. Oginskio rūmų aplinka sudaro puikią erdvę  kultūrinių veiklų į vairovei. Žemaičių dailės muziejus, tęsdamas dvaro tradicijas ir siekdamas atgaivinti parko dinamišką kultūrinę veiklą, parengė pirmąjį projektą  „ Pasimatymas mano svajonių parke“, suteiksiantį galimybę į vairių poreikių lankytojams smagiai ir turiningai praleisti laisvalaikį parke. Tikimės, kad Plungės parkas ir jame esantis dvaro ansamblis taps patrauklesnis, gyvesnis, dar labiau lankomas ir branginamas. Visą vasarą savaitgaliais apsilankę jame, galėsite ne tik maloniai praleisti laisvalaikį , žengdami takeliais, kurie žaismingai nuvingiuoja tarp medžių alėjų ir gėlynų, prisėsdami pailsėti ant suolelių (jie pagaliau jau yra!!!), bet ir praturtinti save vienu ar kitu kultūriniu reginiu. Liepos mėnesį sugalvota daug į vairių veiklų: Jūsų lauks susitikimas – koncertas su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Džiazo katedros studentais, galėsite išbandyti jėgas šachmatų simultane, kurį organizuos visuomeninis šachmatų klubas „Bokštas“, nuotaikingą koncertą dovanos Plungės „Saulės“ gimnazijos muzikuojantis jaunimas, pamatysime  Laimutės Pocevičienės režisuotą spektaklį „Aksomo klostėse – epochų šnabždesys“ (Barono Antano Rene dienoraščius pavarčius…), kuriam užburiančią istorinių šokių choreografiją sukūrė  Ina Levickienė. Rugpjūčio pradžioje ant centrinių rūmų fasado sienos bus demonstruojamas 3D formatu filmas, koncertuos Deivydo Zvonkaus vadovaujamas choras.                                                                                             

          Visi renginiai nemokami, organizuojami iš Lietuvos kultūros ministerijos ir privačių rėmėjų lėšų: taip norima pratęsti kunigaikščio Mykolo Oginskio dvaro filantropines tradicijas.

          Birželio  30 dieną 14 val.  žiūrovus pakviesime į pirmąjį renginį : lauko scenoje (prie M. Oginskio rūmų)  išvysite  Rūtos Oginskaitės vienos dalies  pjesę „Meškis Po Širdim“. Šią kupiną dinamikos ir į tampos pjesę pastatė režisierė Laimutė Pocevičienė. Spektaklis skirtas visai šeimai. Studijos „Savi“  aktorių nuoširdi ir į taigi vaidyba pakerės visus, o  siužeto vingiai prikaustys žiūrovą iki pat spektaklio pabaigos: jaunuolio pirmoji meilė, nepagydoma liga, tikėjimas, nuoširdi draugystė, vaikystės šviesūs, viltingi prisiminimai sujudins kiekvieno emocines užsklandas. Nepaisant temos sudėtingumo – spektaklyje daug linksmų, komiškų situacijų.

          Šią vasarą parkas taps dinamiška kultūrine institucija – kviečiami ir laukiami visi: dideli ir maži –  kurkime kartu meno ženklais pažymėtą Plungės parką.

Danutė Einikienė,

Žemaičių dailės muziejaus

vyr. rinkinių saugotoja

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.